16. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Hermīne, Estere

RUBENE. Melns un dzeltens

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Klāt florbola sezonas kulminācija — sestdien Arēnā Rīga tiks noskaidroti šī gada čempioni ELVI florbola līgā. Starp vīriem par zeltu spēkosies Valmieras un Ulbrokas florbolisti, bet cīņā par trešo vietu nūjas krustos Kocēnu un Stalbes komandas. Bez Kocēnu Rubenes dalības būtu grūti iedomājams dāmu līgas fināls, arī šosestdien viņas ies laukumā un cīnīsies par jau vienpadsmito čempiontitulu — pretī pēdējo divu gadu sīvākās konkurentes FK NND no Rīgas. Par to, kāda bijusi šī sezona, pirms šīm atbildīgajām spēlēm stāsta paši florbolisti.

RUBENE. Melns un dzeltens

Dāmām paaudžu maiņa

Līdz šim visus Rubenes dāmu panākumus asociējām ar Jāņa Daiņa fanātisko darbu, bet pēdējos gados Jānis priekšplānā izvirzījis savas audzēknes — ZELTĪTI BANKAVU un LINDU LĪCI. Abas paralēli spēlēšanai rūpējas, lai titulētajai komandai būtu arī pēctecība.

Šosezon virslīgas komandā debitēja piecas 15-16 gadus jaunas spēlētājas. «Citus gadus jaunās vairāk sēdējušas uz soliņa, bet no šosezon pienākušajām ir jūtams lielāks pienesums. Šīs meitenes florbolu pazīst jau no piecu gadu vecuma, uzreiz var redzēt viņu tehniku,» jaunās liela Linda. «Pati florbolu sāku spēlēt 12 gados, pilnīgi noteikti es tā kā viņas 16 gados nespēlēju. Stāvam mēs ar Zeltīti laukuma malā un viena otru bakstām: tu redzēji, kā viņa iemeta? Vienkārši ķeram kaifu no tā, cik brīvi viņas spēlē.»

Lielākais izaicinājums abām trenerēm būs šīs talantīgās meitenes komandā noturēt, īpaši laikā, kad apkārt ir tik daudz vilinājumu.

«Tuvāko gadu atslēgas vārds mums būs pacietība,» turpina Zeltīte. «Tajā vārdā slēpjas arī līdzšinējie Rubenes panākumi, jo Jānis Dainis atšķirībā no citiem treneriem visu sasniedzis tikai ar cītīgu darbu, kura priekšplānā tikusi likta šīs spēles mīlestība un ticība savu audzēkņu spējām. Citi treneri, negūstot ātrus panākumus, nolaiž rokas jau trešajā vai ceturtajā darba gadā.»

Vēl pēdējo uzvaru

Abas vienaudzes Linda un Zeltīte florbolā gājušas teju pa vienu un to pašu karjeras taciņu — gan Latvijas izlasē izspēlējušās, gan Zviedrijā savulaik florbola laimi kalušas, nemaz nerunājot par Rubenes darbiem un nedarbiem. Abas nu arī ir gatavas aktīvai spēlēšanai pielikt punktu.

«Tagad pa laukumu skrienu ar domu — paspēšu, nepaspēšu? Arī vecās traumas liek sevi manīt, tāpēc nevaru sevi atdot visu. Nav vairs arī tā maksimālisma. Protams, tā vienkārši spēles situācijās joprojām nepadodos — uzvarēt kā agrāk arī gribas. Taču man jau pietiks, arī, ja nekas nesāpētu, tā teiktu — vairs daudz kas nesanāk, kā gribas, bet gribas visu perfekti,» savas spēlētājas karjeras izskaņā domīga ir vidējā no florbolistu māsu Bankavu dinastijas. «Punktu gribas pielikt ar vēl vienu titulu.»

Viņai piebalso arī Linda: «Jau pirms šīs sezonas teicu, ka visticamāk man šī būs pēdējā sezona virslīgā. Kā spēlētāja varbūt vēl uzspēlēšu 1. līgā. Nav viegli no tā florbola aiziet. Pārāk liela tā mīlestība pret šo spēli, ko Dainītis mums visās ir ielicis. Tagad šo mīlestību varu dāvāt saviem audzēkņiem. Trenēšana ir mans jaunais izaicinājums. Es ceru, ka izdosies šo spēlētājas ceļu noslēgt ar skaistu finālu un Rubenes uzvaru.»

TRIJOTNE. Rubenes dāmu komandu treneru korpuss — Linda Līce (no kreisās), Jānis Dainis un Zeltīte Bankava — kopā ar šī gada 1. līgas uzvarētājām. Foto no Rubenes arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri