«Rubene» – divpadsmitkārtējā valsts čempione

- 16.Aprīlis, 2019

Sestdien «Arēnā Rīga» notikušajā ELVI florbola līgas Superfinālā Kocēnu «Rubenes» dāmu komanda, izcīnot uzvaru pagarinājumā (4:3) pār «Ķekavas» florbolistēm, jau sesto gadu pēc kārtas un 12. reizi kopumā kļuva par valsts čempionēm.

Izšķirošajā spēlē pirmās pretinieču vārtus atslēdza Zeltītes Bankavas vadītās Kocēnu florbolistes – ar precīzu metienu devītās minūtes sākumā atzīmējās Linda Līce (piespēlēja Lība Daija Mikova). Pēc četrām minūtēm arī ķekavietes tika pie vārtu guvuma – Ilgu Jēkabsoni vārtos pārspēja Aurēlija Zariņa. Pusotru minūti pirms pirmā perioda beigām Zariņa vēl reizi sarūgtināja pretiniekus, panākot jau 1:2. Kad otrajā periodā bija spēlēta pusotra minūte, jau draudošo 1:3 nodrošināja Klintas Mārtiņjēkabas vārtu guvums. Nekur tālu gan pretinieces nopelniem bagātās rubenietes nepalaida – pēc trim minūtēm 2:3 panāca Juta Muravska (pēc Līces piespēles). Trešais periods turpinājās ar Rubenes dāmu piekopto uzbrukuma taktiku un Ķekavas izvēlēto spēli no aizsardzības. Perioda ceturtās minūtes beigās uzbrukuma florbols ņēma virsroku, Simonai Grāpēnai gūstot «Rubenes» trešos vārtus. Status quo uz tablo saglabājās līdz pat šī perioda beigām. Visbeidzot uzvarētājs tika noskaidrots pagarinājuma septītajā minūtē – zelta metiens padevās šīs spēles zvaigznītei Grāpēnai, zelta piespēle sezonas rezultatīvākajai spēlētājai Laurai Gaugerei. Rezultatīvāko desmitniekā tika vēl divas mūsu komandas pārstāves – Paula Matisone (41 punkts) un Lība Daija Mikova (36 punkti).

Ķekavas vārtsardze Kristīne Kirilova, kura sezonas sākumā piedāvāja savas prasmes arī «Rubenes» komandai, šajā fināla spēlē atvairīja 34 pretinieču metienus pa vārtiem. Ilga Jēkabsone Kocēnu komandas vārtos – 21 metienu. Abas vārtsardzes šajā spēlē arī tika atzītas par labākajām savās komandās.

«Šogad šis čempionu kauss tika iegūts ar diezgan lielām pūlēm,» atklāja komandas galvenā trenere Zeltīte Bankava. «Sezonas sākums nepadevās diez cik veiksmīgs, lēnām ieskrējāmies, meklējām savu spēli. Sezona bija viļņveidīga. Vēlējāmies iegūt pirmo vietu regulārajā čempionātā; lai to sasniegtu, mums bija jāizcīna visas uzvaras pēdējās spēlēs – to mēs arī izdarījām. Un tad jau, sākoties play-off, zinājām – lai paceltu galveno kausu virs galvas, bija vajadzīgas tikai uzvaras.

Pati finālspēle bija ļoti dinamiska un fināla cienīga. Padevās uzbrukumu veidošana, momentu veidošana, šad tad pietrūka realizācijas pēc labi izveidotiem momentiem. Mazāk padevās savu vārtu drošības nosargāšana, tieši vārtu priekšā pašaizliedzīgāka spēle un līdz ar to, mazliet noslinkojot, tur radījām palielu stresu komandā.  Manā skatījumā finālspēle nav spēle, bet cīņa. Noteikti pamatoti uzvarējām, mazrezultatīvā spēlē no 1:3 atguvām 3:3, un tad jau izšķīra aukstasinība, meistarība viena momenta realizēšanā. Neiemet tu – iemet tev.

Prieks, protams, par visām meitenēm, un liels paldies visām par ieguldīto darbu, emocijām. Patīkami pārsteidza jaunās, kuras ļoti vēlējās piedalīties galvenajās spēlēs un bija gatavas tām. Pašas bija noskaņojušās uz spēli, nevis malā sēdēšanu.

Šogad bija apmēram tā –  slikti rādās, labi būs.»

Kārtējā panākumā klāt bija arī šīs zeltītās komandas pamatu licējs Jānis Dainis, kā pats teic, nu jau konsultanta amatā piepalīdzot savai audzēknei Bankavai un uz fināliem palīgā nākušajam Zeltītes vīram, labāk pazīstamam kā florbola tiesnesim, Mārtiņam Larinovam. Jānis sarunā atklāja, ka finālā pretinieces viņa komandu pārsteigušas ar agresivitāti un fizisko spēku. Pārsteigums gan neesot bijis spēlēt kā pirmajam numuram, cauru spēli mēģinot uzlauzt pretinieču aizsardzību, kas beigu beigās tomēr izdevās. Runājot par komandas turpinājumu, viņš tajā redz gaišu nākotni, vien pieminot nupat Kocēnos notikušo meiteņu florbola 3x3 mini turnīru, kurā no tuvējās apkārtnes sabraukušas daudzas jaunās florbolistes. «Mēs būsim ilgi,» pavisam droši atbildēja Jānis.

Pēc aprēķiniem, kuri vēl pašām florbolistēm jāprecizē, no šī sastāva desmito čempiontitulu izcīnīja Linda Līce un vienpadsmito, tai skaitā astoto ar «Rubeni», Madara Adamane. Pirmais šis bija Samantai Bērziņai.

BŪS GRŪTI KĀDAM PĀRSPĒT. Kocēnu «Rubenes» florbolistes turpina rakstīt Latvijas florbola vēsturi – vēlreiz, jau divpadsmito reizi, savu vārdu florbola grāmatā ierakstot zelta burtiem. Attēlā: šī gada čempionu sastāvs. floorball.lv foto