26. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Eiženija, Ženija

RSU Jauno mediķu akadēmiju absolvē 48 Valmieras vidusskolēni

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) Medicīnas izglītības tehnoloģiju centrā 8. maijā norisinājās Jauno mediķu akadēmijas Valmieras filiāles noslēguma pasākums, kurā pulcējās jaunieši no Valmieras. Visa mācību gada garumā RSU docētāju un ārstu vadībā viņi iepazina mediķa profesiju un guva pirmo ieskatu traumatoloģijā, ķirurģijā, anestezioloģijā, stomatoloģijā, rehabilitācijā, māszinībās un citās jomās.

RSU Jauno mediķu akadēmiju absolvē 48 Valmieras vidusskolēni

RSU Jauno mediķu akadēmija (JMA) ir neformālās izglītības projekts, kas aizsākts 2014. gadā. Tas ir domāts 11. un 12. klases skolēniem, kuri apsver iespēju kļūt par mediķiem. Sākotnēji nodarbības notika tikai Rīgā, taču, reaģējot uz skolēnu lielu interesi, 2016. gadā  tika izveidota pirmā JMA reģionālā filiāle, kas bāzēta Valmieras Valsts ģimnāzijā. Divu gadu laikā nodarbību cikls pulcējis teju 100 vidusskolēnu no Valmieras vidusskolām.

JMA nodarbības Valmierā notika no oktobra līdz aprīlim, reizi mēnesī darbdienu vakaros. Savukārt pasākuma noslēgumā 8. maijā jaunieši tika uzaicināti uz RSU Medicīnas izglītības tehnoloģiju centru, lai saņemtu sertifikātu par JMA absolvēšanu. Pasākuma ietvaros JMA dalībniekiem bija iespēja izmēģināt mulāžas, mācību lelles un simulatorus, kas tiek izmantoti studiju procesā, apgūstot nepieciešamās zināšanas, iemaņas un prasmes darbam ar pacientu.

RSU veselības studiju prorektors prof. Guntis Bahs uzsver, ka dalība JMA ir iespēja jaunietim — topošajam studentam — pirms nozīmīgā lēmuma pieņemšanas par studiju virzienu saprast, vai viņš tiešām grib kļūt par ārstu, jo šis lēmums ietekmē viņa un viņa ģimenes turpmāko dzīvi. «Šī ir lieliska iespēja ieskatīties medicīnas studiju aizkulisēs un tikties ar universitātes docētājiem. Savukārt universitātei akadēmija ļauj piesaistīt Latvijas motivētākos studentus, kas, kā ceram, samazinās studentu atbirumu pirmajā kursā.»

Pieteikšanās JMA nākamajai sezonai 2018./2019. mācību gadā norisināsies septembrī. Aktuālāka informācija par projektu ir pieejama RSU mājaslapā — https://www.rsu.lv/jauno-mediku-akademija.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri