18. Jūnijs, 2018
Vārda dienu svin: Madis, Alberts

Rozā lentītes vēstnese

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

GUNA POIKĀNE ir vienīgā no Latvijas ģimenes ārstiem, kura vairākus gadus pēc kārtas iesaistās akcijā «Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!». Viņa ir akcijas vēstniece Vidzemē un uzsver, ka nav gribējusi palikt malā, ja iespējams sievietēm palīdzēt būt veselām un laimīgām.

Rozā lentītes vēstnese

Rozā lentītes stāsts ir īpašs. Tā ir kā simbols solidaritātei, drosmei just un atzīt, ka dzīve pēc vēža turpinās. Tas ir arī krūts veselības mēneša — oktobra — simbols. Taču cita rozā akcija ierasti notiek pavasarī, kad viss plaukst un zeļ.

Akcija «Pārbaudi krūtis, lai dzīvotu!» notiek jau septīto reizi. Tai reģionālās vēstneses tika piesaistītas pirms četriem gadiem. Man likās, ka varu šajā kustībā, kas Latvijā gājusi plašumā un gūst arvien lielāku līdzcilvēku atbalstu, iesaistīties, jo esmu ģimenes dakteris un satieku pacientes, kurām vajag daudz informācijas, atbalsta, kā tikt ar uzzināto diagnozi galā. Diemžēl gana bieži krūts dziedzera vēzis tiek atklāts nevis I vai II stadijā, kad ārstēšanās nebūtu tik smaga, bet salīdzinoši novēloti. Esmu arī veselības veicināšanas speciāliste, strādājot Valmieras pašvaldībā, un man šķita, ka tas ir mans uzdevums — runāt ar sievietēm, kā labāk izprast krūts vēzi, kā sevi izmeklēt, pārbaudīt, lai meitenes ir skaistas, veselas un dzīvas. Pirmajā gadā uz akciju aizbraucu intereses pēc, bet tagad esmu pārliecināta, ka varam un vajag situāciju uzlabot. Cik Latvijā vispār ir cilvēku, cik sieviešu? Statistika diemžēl ir tāda, ka Latvijā diagnoze — krūts dziedzera ļaundabīgs audzējs — ir uzstādīta 13 tūkstošiem sieviešu, nu, šausmīgs cipars, un pērnajā gadā 456 sievietes ar šo diagnozi ir mirušas. Joprojām pie mums krūts vēzis ir izplatītākais vēža paveids.

GUNA POIKĀNE: «Runāt ar sievietēm ir mans uzdevums, tāda bija mana pārliecība, kad kļuvu par akcijas reģionālo vēstnesi. Man gribas izstāstīt, kā sevi izmeklēt, pārbaudīt, lai meitenes  ir skaistas, veselas un dzīvas.» Jāņa Līgata foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
19. Maijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Partneri