25. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Maiga, Milija

Rotas, kas patiks ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Valmieras muzeja Izstāžu namā piektdien atklāja Gunta Laudera rotu izstādi «Laiks». Greznumlietās vērojama bagātīga materiāla un krāsu saspēle, ko ikviens savām acīm var novērtēt līdz 3. septembrim, dodoties un aplūkojot interesanto izstādi.

Rotas, kas patiks ne tikai sievietēm, bet arī vīriešiem

Gunta Laudera rotās jūtama «starptautiska elpa», jo mākslinieks savus darbus izstāda dažādās pasaules valstīs. Tāpat viņš ir viens no labākajiem un neparastākajiem rotu māksliniekiem Latvijā. Rotas izceļas ar mākslinieka unikālo rokrakstu — detaļu, formu un materiālu izvēlē. Šī kombinācija ļauj atpazīt mākslinieka radīto daiļradi. Rotu meistars, lai īstenotu savu redzējumu, izmanto klasiskas juveliermākslas tehnoloģijas, kā inkrustācijau, gravēšanu mamuta ilknī un melnkokā, sarežģītus lodējumus, liešanu, kalšanu.

Izstādes atklāšanā Guntis Lauders novērtēja iespēju savus darbus izstādīt Valmierā, tāpat viņš pateicās Valmieras muzeja komandai, kas tik profesionāli palīdzējusi iekārtot izstādi. Rotu meistars skaidroja, ka tēma nav izvēlēta nejauši, jo laiks ir svarīgs mums visiem.

Valmieras pilsētas pašvaldības domes priekšsēdētājs Jānis Baiks teica: «Mums ir tikusi ļoti veiksmīga dāvana, tikai žēl, ka tā būs jāatdod atpakaļ! Prieks, ka mums ir iespēja redzēt tādus unikālus darbus, kas nav bijuši izstādīti iepriekš. Rotās ir jūtama pasaules elpa. Kungus es varu pabrīdināt, ka jums šeit bīstami nākt kopā ar dāmām!»

GUNTIS LAUDERS ir viens no neparastākajiem rotu meistariem Latvijā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
3. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri