20. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Leonīda, Leonīds

Rosina paaugstināt sporta stundu skaitu skolās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

10. martā, Olimpiskajā sporta centrā Latvijas Sporta federāciju padomes (LSFP) kopsapulcē, kas pulcēja kopā vairāk nekā simts dažādu sporta organizāciju pārstāvjus, tās dalībnieki pieņēma rezolūciju, pieprasot nodrošināt pilnvērtīgu atalgojumu sporta pedagogiem, sporta stundu skaita palielināšanu kā skolēniem, tā studentiem, nodrošināt sporta nodarbību kvalitāti, kā arī aicinot izskatīt jautājumu par speciāla sporta budžeta veidošanu.

Rosina paaugstināt sporta stundu skaitu skolās

Kopsapulces dalībniekus uzrunāja Saeimas Izglītības, kultūras un zinātnes komisijas priekšsēdētāja, starptautiskā lielmeistare šahā Dana Reizniece-Ozola, atzinīgi vērtējot vadošo sporta organizāciju (LSFP, Latvijas Olimpiskā komiteja, Latvijas Komandu sporta spēļu asociācija, Latvijas Paralimpiskā komiteja, Latvijas Sporta izglītības iestāžu direktoru padome) vienoto darbu kopēju mērķu sasniegšanai sportā. Kā galvenos kopīgos uzdevumus D.Reizniece-Ozola minēja speciālā sporta budžeta veidošanu un nepieciešamā sporta pedagogu atalgojuma nodrošināšanu.

LSFP prezidents sniedza pārskatu par paveikto nepilnā gada laikā, kopš pagājušā gada 31.maija, kad Einars Fogelis tika ievēlēts par LSFP prezidentu, kā arī definēja arī šā gada LSFP galvenos uzdevumus, to skaitā sporta pedagogu pilnvērtīga atalgojuma nodrošināšana, valsts sporta reģistra izveidošana, duālās karjeras moduļa pilnveide, sporta treneru kontroles kārtības pilnveide, kā arī administratīvās atbildības paredzēšana normatīvajos aktos par sporta speciālistu sertifikāciju noteikumu neievērošanu (gan darba devējam, gan darbiniekam) u.c.

Uzskatot bērnu un jaunatnes sportu, un ikdienas sporta nodarbības par galveno nosacījumu latviešu tautas veselības nostiprināšanā un sabiedrības izglītotības sekmēšanā, kopsapulce lēma vērsties pie Valsts prezidenta, Saeimas, Ministru kabineta, Izglītības un zinātnes ministrijas ar rezolūciju, aicinot pildīt „Sporta politikas pamatnostādnēs 2014. – 2020. gadam” pieņemtos uzdevumus par nepieciešamību ieguldīt pietiekamus līdzekļus un resursus bērnu un jaunatnes sportā, un pieprasot:

  • realizēt „Sporta politikas pamatnostādnēs 2014. – 2020. gadam” noteikto uzdevumu – pilnvērtīgu valsts līdzfinansējumu treneru atalgojumam profesionālās ievirzes sporta izglītības programmā. Paredzēt un izdalīt jaunatnes treneru atalgojumam papildus 1,073 miljonus eiro, kas ļautu realizēt valsts sporta pamatnostādņu uzstādījumus;
  • palielināt sporta stundu skaitu vispārizglītojošās skolās vismaz līdz 3 stundām nedēļā 2014. gadā, un līdz 4 stundām nedēļā – 2015. gadā, kā arī nodrošināt sporta nodarbību iekļaušanu valsts augstskolu klātienes studiju programmās. Mainīt uzstādījumus un filozofiju sporta stundu kvalitātes nodrošināšanai, atjaunojot vispusīgās fiziskās sagatavotības kritērijus un kontrolvingrinājumus sporta nodarbību novērtējumos un prasībās. Nodrošināt interešu izglītībai paredzētā finansējuma konkrēti noteiktu procentuālo attiecību sporta nodarbībām;
  • plānojot 2015. un 2016. gada valsts budžetu, paredzēt to vismaz 2014. gada budžeta apjomā, piešķirot arī papildus finansējumu iepriekšminēto mērķu sasniegšanai;
  • izskatīt jautājumu par speciālā sporta budžeta veidošanu, novirzot šim nolūkam līdzekļus, ko valsts iegūtu, palielinot akcīzes nodokli tabakai un alkoholam, kā arī valsts nodevu azartspēlēm;
  • nodrošināt valsts un pašvaldību sporta infrastruktūras attīstības koncepcijas tālāku virzību un finansiālu risinājumu tās realizācijai.

Pilnībā pievienojos šim

Pilnībā pievienojos šim aicinājumam. Arī vecākiem der veicināt bērnu piedalīšanos sporta stundās, nevis attaisnot kavējumus, kā tas bieži vien notiek mūsdenās. Kustības nevienam bērnam vēl nav nākušas par sliktu.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri