20. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Leonīda, Leonīds

Roņu festivālā Burtniekā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Sestdien Burtnieku centra kanālā norisinājās ziemas peldēšanas festivāls «Burtnieku ezera RONIS 2019».

Roņu festivālā Burtniekā

Saules pielietajā dienā uz festivālu bija sabraukuši vairāki desmiti roņu un ronīšu no tuvākas un tālākas apkārtnes, apmēram tikpat uz notiekošo noraudzījās no malas.

Pasākuma pirmie tituli tika sadalīti 25 metru peldēšanā uz laiku kā sieviešu, tā vīriešu konkurencē. Lai arī nolikumā tika rakstīts – peldēšana roņstilā, dalībnieki ar uzvaras kāres garšu mutē izvēlējās šo distanci veikt vai nu brīvajā stilā, vai lēnākajā – tauriņstilā, tā atstājot ziņkārīgos neziņā, kā tad patiesībā peld roņi.

No piecām dāmām ātrākā šajā sacensībā bija rubeniete Egita Lismane (ar septiņu gadu pieredzi), kura ar distanci tika galā 32 sekundēs. Vīru starpā izvērtās gandrīz vai olimpiska konkurence – aptuveni 12 metrus garajā āliņģī uzvarētājs tika izšķirts burtiski dažu sekundes simtdaļu robežās – triumfēja viens no šī pasākuma organizatoriem Toms Karlivāns (17,93 sekundes, ar divu sezonu pieredzi), otrais bija Jorens Matisons – 18,01 s (šogad debitējis roņa statusā), bet trešais – Uldis Vilks (18,92 s, otrā sezona). Pavisam sacentās 14 stiprā dzimuma pārstāvju.

Tālāk sekoja roņādas biezuma pārbaude – dalībnieki mērojās, kurš no visiem tad ir visizturīgākais ledusaukstajā ūdenī, – te visi, kuri to spēja ilgāk par 120 sekundēm, ieguva pakāpi «Pieczvaigžņu Dižronis», tie, kuri virs 60 sekundēm, – «Triju Zvaigžņu Ronis», virs 10 sekundēm – «Vienas Zvaigznītes Ronēns». Pēc rezultātu savilkšanas noskaidrojās, ka biezākā āda un izturība ir daiļā dzimuma pārstāvēm. Pirmā – Iveta Lapiņa, kura āliņģī pavadīja 10 minūtes un 30 sekundes, viņai sekoja rīdziniece Ilona Abzulēna (5 min. 30 s, otrā sezona) un Aiga Martinsone-Paidere (4 min. 20 s, ar septiņu gadu pieredzi) no Valmiermuižas.

Lieliskā pasākuma noslēgumā tā dalībniekiem bija iespēja sasildīties izbraukuma pirtiņā un mieloties ar siltu tēju un uzkodām. Tika sveikti visi roņi un ronēni.

Pasākumu organizēja biedrība «Vidzemes sporta asociācija» sadarbībā ar Burtnieku novada pašvaldību.

ROŅU izklaide Burtnieku ezerā pulcēja kuplu skaitu dalībnieku un viņu atbalstītāju.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
19. Februāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri