17. Oktobris, 2019
Vārda dienu svin: Karīna, Gaits

Rimšēvičs iedod trumpjus Bordānam

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Rimšēvičs iedod trumpjus Bordānam

Pēc ilgas piespiedu prombūtnes vakar  darbā atkal ieradās Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs. Nākt uz banku viņam bija liegts sakarā ar apsūdzību par kukuļņemšanu un tirgošanos ar ietekmi, kad šo krimināllietu izmeklējošā prokurore kā vienu no drošības līdzekļiem bija noteikusi aizliegumu veikt bankas prezidenta pienākumus.

Šādu aizliegumu Eiropas Savienības Tiesā (EST) pārsūdzēja gan Rimšēvičs, gan arī Eiropas Centrālā banka, jo KNAB noteiktie drošības līdzekļi liedza Rimšēvičam pildīt arī ECB padomes locekļa funkcijas. Otrdien uzzinājām, ka ES tiesa, izskatot pārsūdzības, lēmumu par Latvijas Bankas prezidenta Ilmāra Rimšēviča atstādināšanu no amata ir atcēlusi. Lēmums turklāt nav pārsūdzams.

Tāds nu vismaz pagaidām ir rezultāts vai pašā skaļākajā Latvijā pret tik augstu amatpersonu izvirzītajā apsūdzībā. Rodas iespaids, ka arī pret Rimšēviču izvirzītās apsūdzības pat ļoti smagos kriminālnoziegumos var izčākstēt līdzīgi kā dažas citas, ne mazāk skaļi izrunātas un gadiem turpinātas. Gandrīz vai jātic likvidējamās «ABLV Bank» bijušajam valdes priekšsēdētājam Ernestam Bernim, ka Rimšēvičs bija (varbūt ir vēl tagad?) pats ietekmīgākais cilvēks Latvijā politiskajā vidē.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
28. Februāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri