RFS notur valmieriešu spiedienu

- 30.Jūlijs, 2019

Svētdien ceturto reizi sezonā futbola laukumā tikās VALMIERA GLASS VIA un RFS komandas. Līdzīgi kā pēdējā abu spēlē — Latvijas kausa izcīņā, arī šajā sāpīgu zaudējumu nācās piedzīvot valmieriešiem, un atkal mūsu komandas kaprača lomu spilgti nospēlēja serbu uzbrucējs Darko Lemajičs.

Valmieras sastāvā, vairāk gan tā izkārtojumā laukumā, pret rīdziniekiem atkal varēja sazīmēt jaunus eksperimentus no Tamaza Pertijas puses. Centra aizsargu pārī spēli sāka komandas kapteinis Mārcis Ērglis ar Leo Lelisu, bet virs viņiem darbojās divi ganieši, balsta pussargi — Ofosu Apija un Prinss Agjemangs. Apija šajā pozīcijā savas jaunās komandas rindās vēl darbojies nebija. Otrā puslaika beigās laukumā tika laists arī portugālis Žorže Teikšeira jeb Zoržinju, kreisās malas pussargs ar komandu trenējies jau labu laiku, beidzot sakārtoti viņa dokumenti. 20 gadus jaunais futbolists ir slavenā FC Porto kluba sistēmas audzēknis.

Savukārt rīdzinieki, atšķirībā no abu komandu nesenās tikšanās reizes Valmierā kausa izcīņas spēlē, šoreiz laukumā sūtīja iespējami spēcīgāko sastāvu.

Šīs spēles pirmais puslaiks atmiņā paliks ar vieglu teroru no Darko Lemajiča puses. Jāsaka, kā ir, valmieriešu aizsardzība ar viņu netika galā — serbam izdevības radīja gan viņa komandas biedri, gan viņš tās rada pats. Vienīgos vārtus šajā spēlē viņš guva pēc Vladislava Sorokina piespēles no kreisās malas — apsteidzot Ērgli, viņš vienā pieskārienā jau kritienā bumbu meistarīgi pārvirzīja vārtos — Lazarevs šoreiz nebija glābējs. Karstajā laikā pirmā puslaika nogrieznī vislabāk mūsu komandas sastāvā laukumā izskatījās Ēriks Punculs, viņu pretinieki nereti apturēt spēja vienīgi ar neatļautiem noteikumiem. Punculs arī radīja vienīgo aso situāciju pie RFS vārtiem, sitot bumbu no 25 metriem, tai trāpot pa vārtu stabu.

Puslaika pārtraukumā Pertija nomainīja Ērgli pret Alvi Jaunzemu, bet Apiju novirzīja centra aizsarga pozīcijā. Mazliet dīvaini otrajā puslaikā bija vērot RFS trenera Valda Dambrauska pieļauto taktiku spēlēt no aizsardzības, ņemot vērā to, ka 1:0 tomēr ir slidens rezultāts. Manuprāt, tādai komandai kā RFS, ar tik labi nokomplektētu sastāvu un krietni biezāku maciņu, šādi gājieni attiecībā pret savu statusu kaut kā nepiestāv. Bet, no otras puses, tas bija apliecinājums, ka viņi tomēr nejutās pārliecināti par savu pārspēku. Vērojot notikumus otrajā puslaikā, jāteic – RFS paveicās. Nosacīti paveicās arī mūsējiem, jo pāris pretuzbrukumos laukuma saimnieki neticamā veidā nespēja palielināt spēles rezultātu. Uzbrukumi uz Kaspara Ikstena sargātajiem vārtiem, tuvojoties spēles beigām, kļuva arvien biežāki. Jāpiemin divi, kuri varēja mainīt spēles gaitu. 76. minūtē RFS soda laukumā smuki savu pretspēlētāju Slavko Blagojeviča personā aptamborēja Šunsuke Nakamura, horvāts japāni acīmredzami klupināja, bet Arta Ķēniņa svilpe tā arī noklusēja. Piešķirto un nepiešķirto pendeļu jautājums šobrīd virslīgā ir visai karsts kartupelis, šī epizode kopējo noskaņojumu uzkarsēja vēl vairāk. Otrais moments radās 83. minūtē, kad uz Kriša Kārkliņa bumbas centrējumu ar galvu atsaucās Toluvalasī Arokodare — Ikstens izmisīgā lēcienā bumbu izvilka tieši zem vārtu pārliktņa. Ķēniņa sešās pie spēles pamatlaika pieliktajās kompensācijas minūtēs nekas nemainījās, RFS izmisīgi aizsargājoties izglābās — sirreāli, jo, pēdējo reizi spēlējot šajā Arkādijas stadiona laukumā, abas komandas atradās mainītās lomās, un toreiz nesekmīgi panākt vismaz neizšķirtu centās RFS.

Valda Dambrauska komentārs pēc spēles: «Spēles beigu daļa izvērtās visai nervoza, lai gan to uzsākām visai pārliecinoši, kontrolējām bumbu, iesitām vārtus, izveidojām vēl vairākas vārtu gūšanas iespējas. Jau pirms puslaika pārtraukuma mazliet pazaudējām savu spēli. Zinājām, ka otrajā Valmiera metīsies mums virsū ar visiem spēkiem, un tieši tā arī notika, viņi pamainīja taktiku un sāka daudz vairāk mūs presingot. Mums izdevās viņus pārsteigt ar pretuzbrukumiem, un man trūkst vārdu, lai pareizi izteiktos, kā mēs nespējām iesist otros, trešos un ceturtos vārtus. Mums bija kaudzēm momentu, bet piekliboja efektivitāte pašā uzbrukuma noslēgumā. Es ticu, ka mūs nākotnē sagaida kas labs, jo ir grūti, kad izniekojam tik daudz labu iespēju. Galvenās atziņas no šīs spēles — mums izdevās nosargāt sausā savus vārtus un izcīnīt trīs punktus.»

Tamazs Pertija: «Šodien nevienā komponentā nepiekāpāmies saviem pretiniekiem, nepiekāpāmies arī kausa spēlē. Mani tas ļoti priecē, ka ar tādiem klubiem kā RFS spēlējam līdzīgi. Godīgi sakot, otrajā puslaikā pilnībā iniciatīva piederēja mums. Ar spēli esmu apmierināts, tai pašā laikā meistarība ir faktors. RFS parāda, ka tā viņiem tomēr ir vairāk. Līdzīgi kā kausa spēlē, nespējām apturēt Lemajiču. Tas ir spēlētājs, kas velk aiz sevis visu komandu un ir cienīgs saukt sevi par uzbrucēju. Par to vai bija, vai nebija pendele, es pat nesākšu komentēt, kaut man jau telefonā atrakstīja, ka 110 %, ka tā bija. Diemžēl, futbolā šādi momenti gadās, iespējams, tiesnesis šo epizodi neredzēja pietiekami labi. Apsveicu RFS ar trim punktiem, bet mums ir jāiet tālāk. Jā, kaut kur šajā zaudējumā varu uzņemties atbildību, jo, iespējams, neuzminēju ar sastāvu. Tie, kuri iznāca uz maiņu, ļoti būtiski uzlaboja mūsu spēli. Pirms spēles vēl svārstījos, likt Nakamuru vai nelikt. Atzīstu savu kļūdu, viņu vajadzēja likt, jo, kad viņš iznāca, komanda uzreiz atguva savu seju. Man vajadzēja arī sajust, ka arī Mārcis pirms spēles nejutās visai labi, ne savā ādā viņš jūtas jau pēdējās divas trīs nedēļas, mēs pat viņu aizsūtījām uz izmeklējumiem.»

Pēc šī zaudējuma valmierieši turnīra tabulā no 4. vietas noslīdējuši uz 6. vietu. Atgriezties pirmajā četriniekā viņiem būs iespēja jau šosvētdien, kad savā laukumā pl. 17 tiks eksaminēta Aleksandra Starkova vadītā FK Liepāja.

RFS VALMIERA GLASS VIA 1:0 (1:0)

Vārti: Lemajičs 20’

Brīdinājumi: Blagojevičs 81’, Seto 90’+6’ — Lelis 56’, Punculs 67’

Sastāvi: Ikstens (v, k), Jagodinskis, Sorokins, Girdvainis, Blagojevičs, R. Savaļnieks (80’ Bulvītis), Šimkovičs (74’ D. Ikaunieks), Cigaņiks, Kļuškins, Kuadio, Lemajičs (64’ Seto) – Lazarevs (v), Apija, Lelis, Miķelsons, Ērglis (k) (46’ A. Jaunzems), Kārkliņš,  Bagidī (58’ Nakamura), Agjemangs (78’ Teikšeira), Bogdaškins, Punculs, Arokodare.

Spēles tiesnesis: Artis Ķēniņš

Skatītāji: 650

DIVAS DIENAS pirms spēles pret RFS Valmieras futbolisti ar lielās komandas galveno treneri Tamazu Pertiju priekšgalā (sēžot pie mums labi zināmā futbolista Valda Veinberga atvēlētā klasiskā angļu takša stūres) piedalījās pilsētas svētku gājienā. Uģa Brālēna/Valmieras pašvaldības foto