Rēzeknieši no Valmieras aizved trīs punktus

- 29.Augusts, 2016

Komanda.lv Latvijas futbola 1. līgas čempionāta 20. kārtā Valmiera Glass FK/BSS sestdien savas sporta bāzes laukumā tikās ar tiešajiem konkurentiem cīņā par otro vietu — Rēzeknes FA/BJSS. Nervozā spēlē pie tik ļoti kārotās uzvaras tomēr tika rēzeknieši, uzvarot laukuma saimniekus ar 3:2 (2:2).

Kā zibens no skaidrām debesīm — tā varētu raksturot šīs spēles iesākumu, pēc tam kad 9. minūtē tiesnesis norādīja uz vienpadsmitnieku iepretim Elvja Arnava sargātajiem vārtiem, sekojot teatrālam viesu kapteiņa Guntara Silagaiļa piezemējumam soda laukuma robežās. Soda sitienu precīzi realizēja Dmitrijs Silovs — 0:1.

Pēc šā notikuma spēle kļuva īpaši saspringta, spēlētājiem savu enerģiju vispirms veltot galvenā tiesneša Aleksandra Anufrijeva virzienā, rēzekniešu gadījumā arī savu komandas biedru virzienā. Šajā tirgus placī visnoturīgākie nervi izrādījās valmieriešu komandas kapteinim Mārcim Ērglim, kurš 19. minūtē, izlauzies uzbrukumā, ar vienu sitienu vārtu virzienā apspēlēja kā aizsargu, tā arī vārtsargu — 1:1.

Likās, it kā spēles groži ir ciešās laukuma saimnieku rokās, tikai jāsagaida vajadzīgā rezultāta maiņa, līdz brīdim, kad paši sev kārtējo reizi iešāva kājā. Valmieriešu nesaprašanos aizsardzībā spēles 36. minūtē kā prasmīgs vanags izmantoja tas pats Silagailis, pārtverot vieglu medījumu un gūstot savai komandai otros vārtus — 1:2.

Mūsējie gan plinti krūmos nemeta, vēl pirmā puslaika pašā izskaņā īstā angļu stilā pēc soda sitiena izspēles ar galvu bumbu rēzekniešu vārtos raidīja Bruno Bērziņš — 2:2.

Otrais puslaiks gan neizdevās vairs tik rezultatīvs, cik pirmais. Laukumā pārsvarā notika cīņa par tikšanu pretinieku soda laukumos, reizēm tā izvērtās īpaši neiecietīga. Vienā no epizodēm deguna lūzumā iedzīvojās viesu pussargs Dmitrijs Kozlovs, kurš gan tāpēc laukumu nepameta, neskatoties uz mūsu komandas ārstes Rutas Lāces siltu ieteikumu to nekavējoties darīt.

Jo tuvāk spēles izskaņai, jo nokaitētāka kļuva atmosfēra laukumā. Izskatījās, ka vairāk pēc uzvaras tiecās valmierieši, kamēr viņu pretinieki visu uzsvaru lika uz pretuzbrukumiem. Vienu no tiem viņi arī realizēja, kad spēles 80. minūtē, atkal pēc valmieriešu nesaprašanās aizsardzībā, bumbu vārtu tālajā stūrī ar kreiso kāju iegrieza Dmitro Koņkovs — 2:3. Atlikušajās minūtēs veiksme valmieriešiem vairs neuzsmaidīja. Arī pēcspēles grūstīšanās pēc šī zaudējuma mieles sanākušajiem līdzjutējiem padarīja tikai dziļākas.

Nākamajā kārtā Valmiera Glass FK/BSS futbolisti izbraukumā tiksies ar titulēto Skonto FC. Spēles sākums sestdien (03.09.) pl. 18 Skonto stadionā Rīgā.

Valmiera Glass FK/BSS — Rēzeknes FA/BJSS 2:3 (2:2)

Vārti: Ērglis 19’, B. Bērziņš 44’ — Silovs 10’ (no 11.m.s.s.), Silagailis 36’, Koņkovs 80’

Brīdinājumi: Arnavs 9’, Veinbergs 16’, Lācis 75’, Pallo 82’ — Rihters 70’, Borisovs 79’, Bokta 90’+2

Sastāvi: Arnavs (v), Sietiņsons (38’ Dubro), Lācis, Ozols, Ģērmanis (67’ Cipe), B. Bērziņš, Pallo (90’ Migla), Veinbergs (64’ Jākobsons), Ērglis (k), Miķelsons (85’ Zvirbulis), U. Bērziņš — Maslobojevs (v), Višinskijs, Rihters, Aguls (90’+3 Bovkuns), Ziemelis, Bokta, Rogozins (65’ Koņkovs), Kozlovs, Borisovs, Silovs, Silagailis (k) (90’+1 Sprukts).

Spēles tiesnesis: Aleksandrs Anufrijevs

VĒL VIENU SOLI UZ PRIEKŠU cīņā par otro vietu turnīra kopvērtējumā pēc uzvaras Valmierā nu spēruši Rēzeknes futbolisti.