21. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Rēķinu apmaksai - trīsdesmit dienas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

20. oktobrī, Eiropas Parlaments apstiprināja vienošanos, kas panākta ar Padomi, ka turpmāk rēķinu apmaksas standarta termiņš būs 30 dienas, īpaši akcentējot to, ka noteikumi ir stingrāki pret valsts iestādēm. Šādi noteikumi tiek ieviesti, lai novērstu situāciju, ka novēlotu maksājumu dēļ maziem un vidējiem uzņēmumiem draud bankrots, finansiālas problēmas, un lai  īpaši atbalstītu mazo un vidējo uzņēmumu darbību.

Rēķinu apmaksai - trīsdesmit dienas

Pašreizējā ekonomikas krīzes situācijā maksājuma termiņš var izšķirt, vai uzņēmums izdzīvo. Lai atbalstītu Eiropas mazos un vidējos uzņēmumus, kas šādām situācijām ir visvairāk pakļauti, Parlamenta pārstāvji panāca vienošanos ar ES Padomi (dalībvalstīm) par pašreizējās "kavēto maksājumu direktīvas" atjaunināšanu.

Saskaņā ar noteikumiem standarta maksājumu termiņš valsts iestādēm un uzņēmumiem būs 30 dienas.  Eiropas Parlaments vairāk nekā gadu centās panākt, lai maksājumu noteikumi kļūtu stingrāki un skaidrāki. Deputāti, kas sarunās pārstāvēja Parlamenta pozīciju, izvirzīja mērķi, ka izņēmumi šajos termiņos ir pieļaujami tikai izņēmumu gadījumos.

Deputāte Barbara Weiler (Vācija, SD), kas bija atbildīgā ziņotāja, Parlamenta debatēs otrdien norādīja, ka "direktīva bruģēs ceļu uz jaunu maksājumu kultūru". "Mēs esam centušies panākt mazo un vidējo uzņēmumu interešu aizstāvību, tādējādi radot labvēlīgu vidi jaunu darba vietu radīšanai," viņa sacīja.

Parlamenta balsojumā grozījumi tika apstiprināti ar lielu balsu vairākumu - 612 balsīm par, 12 -  pret un 21 - atturoties.

Jauni maksājumu termiņi

Valsts iestādēm maksājumu termiņš noteikts 30 dienas. Deputāti jo īpaši uzstāja uz to, ka valsts iestādes nekādā gadījumā nedrīkst kavēt maksājumu ilgāk par 60 dienām un tikai tādā gadījumā, ja abas puses par to vienojas un tam ir objektīvs pamatojums.

Dalībvalstis var izvēlēties noteikt 60 dienu maksājumu termiņu valsts veselības iestādēm, jo to finansēšana lielā mērā notiek no sociālo budžetu maksājumiem.

Komercdarījumos standarta maksājuma termiņš ir noteikts 30 dienas, ja vien nav citādi norādīts līgumā. Ja abas puses vienojas, to varēs pagarināt līdz 60 dienām un vēl ilgāk, ja vien tas nav nepārprotami negodīgi pret kreditoru.

Kompensācijas un darījumu saskaņošana

Parlaments centās nodrošināt, lai mākslīgi netiktu pagarināts maksājuma termiņš. Par pakalpojumu vai preces piegādi termiņš, kurā notiek to pieņemšana - nodošana/pārbaude, ir noteiktas 30 dienas. Šis periods var tikt pagarināts tikai īpašos gadījumos  un ar noteikumu, ja tas neuzstāda kreditoram neizdevīgus nosacījumus.

Parlaments sarunās ar Padomi uzstāja, ka kreditoram jābūt garantētai kompensācijas summai, un kā minimālā summa ir noteikti 40 eiro.

Vienošanos vēl formāli jāapstiprina Padomei. Jaunā direktīva stāsies spēkā 20 dienu laika pēc publikācijas Oficiālajā ES vēstnesī. Dalībvalstīm būs divu gadi jauno noteikumu ieviešanai.

Vot, vot..! Ka cilvekim

Vot, vot..! Ka cilvekim nodokļs novilkt, ta VID ir klāt jau otra diena, bet kad pašim jāmaksa, tad sak, ka naud nav. Kā tas i, ka nav..? Ņem un druka tad, lai ir!

>>> aptaurētam briedim

pajoliņ aizveries

Tu aizveries

Tu aizveries

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri