23. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Ražīgs sēklkopības pieteikums — vairāk nekā 8000 tonnu vasarāju sēklas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Līdz šim Vidzemes un Latgales lauksaimnieku kooperatīvs «VAKS» bija zināms kā reģiona lielākais graudu audzētājs un modernākais graudu pirmapstrādes, uzglabāšanas un realizācijas pakalpojumu sniedzējs. Šopavasar, sākoties lauku darbiem, uzņēmums sevi piesaka arī kā nopietnākais reģiona sēklkopis. Pērn Mārtiņos «VAKS» Mūrmuižas ielā atklāja savu jauno sēklu ražošanas kompleksu. Par tajā paveikto stāsta «VAKS» komercdirektore ZINTA JANSONE:

Ražīgs sēklkopības pieteikums — vairāk nekā 8000 tonnu vasarāju sēklas

— Apsekojot «VAKS» biedru laukus, redzams, ka ziemāji ir samērā labi pārziemojuši un šobrīd tiek intensīvi mēsloti ar pavasara visa veida slāpekļa papildmēslojumu. Kopumā aina ar ziemājiem ir labāka, nekā cerējām: kooperatīva biedru laukos ziemāji ir pārziemojuši 98%, tādēļ tikai apmēram 2% nāksies pārsēt. Taču ir viens bet — kā zināms, pērnā rudens ieilgušo lietavu dēļ ziemājus varēja iesēt salīdzinoši mazāk nekā citkārt, tādēļ prognozējam, ka mūsu biedru laukos šogad apmēram 75% būs vasarāji. Pamatkultūra būs kvieši, tad nedaudz mazāk mieži, auzas, vasaras rapsis un pupas.

Jaunajā, Mārtiņos atklātajā sēklu ražotnē esam aizvadījuši pirmo sēklu sagatavošanas sezonu. Apjoms ir necerēti liels. Pašlaik realizācijai jau ir sagatavotas 7000 tonnas vasarāju sēklas un vēl vismaz 1500 tonnas paspēsim sagatavot pavasara sējai. Pieprasījums pēc augstvērtīga sēklas materiāla jūtami aug, tādēļ sēklkopībā raugāmies kā ļoti nozīmīgā «VAKS» papildu ražošanas nozarē. Tas nozīmē, ka neapstāsimies pie sasniegtā. Iesim tālāk! Pašlaik turpinām nākamo celtniecības kārtu sēklu ražošanas kompleksam, jau sākti darbi vēl vienam papildu korpusam.

Ar sēklas materiālu nodrošinām ne tikai kooperatīva biedrus, bet arī uzņēmuma klientus — graudkopjus. Mūsu sagatavoto sēklu sertifikāciju veic Valsts Augu aizsardzības dienesta Vidzemes reģiona laboratorijas speciālisti, savukārt atbilstoši «VAKS» stratēģijai un plāniem sēklu audzēšanā sadarbojamies ar 30 sēklkopjiem — mūsu kooperatīva biedriem. Viņiem tā ir ne tikai papildu nodarbošanās, bet arī citas daudz stingrākas prasības un uzraudzība. Tas ir ļoti atbildīgs uzdevums ne tikai zemkopjiem, bet arī mums. Vēlamies paplašināt savu sēklkopju loku tā, lai viņi mums būtu dažādos reģionos. Vienā varbūt līst, citviet ne, un tā mums nozarē rodas labas variācijas iespējas.

PIEREDZE. Ražotnes darbinieks Dainis Muhins ir ar vislielāko darba pieredzi. Ārijas Romanovskas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
18. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri