Raženajai florbola sezonai pielikts punkts

- 17.Aprīlis, 2018

Sestdien Arēnā Rīga tika noskaidroti ELVI florbola līgas šīs sezonas uzvarētāji. Superfināla dienā mūspuses florbolistiem laime uzsmaidīja tikai vienu reizi — Kocēnu Rubenes dāmas, pārliecinoši pārspējot NND Rīga (6:2), kļuva jau par vienpadsmitkārtējām valsts čempionēm, turpretī atlikušajās divās cīņās tika piedzīvots zaudējums — vispirms cīņā par trešo vietu Rubenes vīri pagarinājumā paspēlēja Stalbes SK Pārgauja (5:6), bet vēlāk pēc līdzīga scenārija cīņā par pirmo vietu nepaveicās arī FBK Valmiera florbolistiem, kuri ar 6:7 atzina Betsafe/Ulbroka pārākumu.

Nemaz tik viegli kā pēc rezultāta spriežot Jāņa Daiņa meitenēm finālā negāja — spēles pirmajās septiņās minūtēs viņas jau bija nonākušas iedzinējos ar 0:2. Slikto pirmo periodu izdevās atstāt ģērbtuvēs, otro un trešo aizvadot jau gana pārliecinoši — 21. min. Laura Gaugere (Elizabete Pavlovska) 1:2, 23. min. Jūlija Rozīte (Juta Muravska) 2:2, 30. min. Pavlovska (Gaugere) 3:2, 36. min. Pavlovska 4:2, 40. min. Gaugere (Madara Adamane) 5:2, 49. min. Gaugere (Pavlovska) 6:2. Rezultātā vēl viens pelnīts čempionu kauss Rubenes bagātajā trofeju bagāžā.

Krietni sīvāka spēle izvērtās cīņā par bronzas medaļām starp Rubenes un Pārgaujas florbolistiem. Rezultātu jau trešajā minūtē atklāja kocēnietis Atis Stepāns, uz ko pretinieki atbildēja ar četriem atbildes vārtiem. No šī purva Jāņa Inģista trenētajiem izdevās izrāpties, līdz trešā perioda vidum atspēlējot trīs vārtu deficītu — precīzi bija Ingars Matisons, Renārs un Mārtiņš Jēkabsoni. Uzreiz gan atkal pārsvaru rezultātā, kad līdz spēles pamatlaika beigām bija atlikušas mazāk par 13 minūtēm, panāca pretinieku bīstamākais vīrs Gvido Lauga. Intriga turpinājās, jo 20 sekundes vēlāk Reinis Mirkšs atveda Rubeni atpakaļ spēlē — 5:5. Papildlaika pilnā loze šoreiz gadījās mūsu pretiniekiem, kad pēc Edgara Puriņa mestās bumbiņas pa vārtiem tika skatīts video atkārtojums, pēc kura tika fiksēts vārtu guvums. Līdz ar to rubenieši kā vienīgie Superfināla dalībnieki uz mājām brauca vien ar atmiņām par to — domu par medaļām atliekot uz nākamo sezonu.

Ar krietni pozitīvāku noskaņojumu mājās pārbrauca Valmieras florbolisti. Lai arī zelta medaļas viņiem bija teju pie paša deguna, arī otrās vietas sudrabs  kaklā labi spīd — šis ir nebijis panākums pilsētas florbola kluba pastāvēšanas vēsturē. Finālu ar pērnajiem čempioniem no Ulbrokas uz vietas arēnā noraudzījās 4,5 tūkstoši līdzjutēju, no kuriem vismaz puse bija atbraukuši no Valmieras. Spēle noritēja kā pēc labākajiem finālu piemēriem — punkts punktā: jau pirmajā minūtē valmieriešus vadībā izvirzīja Mārtiņš Broks, Kārlis Bulāns panāca 1:1, tad divreiz precīzs bija Edžus Ceriņš, vienreiz Kaspars Šķēls, panākot 1:4, uz ko valmierieši atbildēja cienīgi — Lauris Alvis Stiprais, Ričards Eglītis un vēlreiz Broks — 4:4. Ulbroka atkal lika valmieriešiem iesvīst — precīzi meta Emīls Birķis un Kārlis Jānis Petrovskis, trešā perioda sākumā panākot jau 4:6. Par laimi arī valmieriešiem atradās glābēji — Arnijs Kuratņiks, Ivars Laktiņš, un jau piecas minūtes līdz pamatlaika beigām rezultāta tablo vēstīja — 6:6. Papildlaiks vēl lāgā nebija sācies, kad jau otrajā minūtē Bulāns ar tālu raidījumu pielika punktu šai florbola sezonai, liekot līksmot savas komandas līdzjutējiem, bet valmieriešiem izplūst pārdzīvojumos.

KAUSU 2. VIETAS IEGUVĒJIEM no Valmieras pilsētas pašvaldības vadītāja Jāņa Baika rokām saņem FBK Valmiera kapteinis Matīss Salmiņš. Edgara Vaivada foto