23. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Leontīne, Ligija, Lonija, Leokādija

Ražas vākšana Vidzemē un Latgalē turpinās

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

To, kāda pašlaik ir situācija mūspuses laukos, «Liesma» lūdza komentēt Vidzemes un Latgales lauksaimnieku kooperatīva «VAKS» komercdirektori un agronomi ZINTU JANSONI. Viņa teica: «Vidzemē ir novākti apmēram 55% jaunās ražas, bet Latgalē vien 45%. Latgalē salīdzinoši mazāk tādēļ, ka pērn ieilgušo lietavu dēļ tur diemžēl nevarēja iesēt ziemājus un nu krietni vairāk darāmā ir vasarājos. Kopumā mūsu kooperatīva biedru laukos ziemāji ir novākti un pašlaik aktualitāte ir vasarāji.

Ražas vākšana Vidzemē un Latgalē turpinās

Tiesa, ilgi gaidītais lietus pašlaik šos darbus nolicis uz bremzēm. Lietus šai ražai vairs neko labu izdarīt diemžēl nevar, toties nākamā gada ražai gan tas nāk kā svētība. Paralēli ražas vākšanai, kā zināms, aktīvi notiek arī zemes aršana un ziemāju sēja. Kamēr nelija, tas notika ļoti sarežģīti, jo dažviet zeme ieilgušā sausuma un karstuma dēļ bija tik cieta, ka radīja nopietnus pārbaudījumus ne tikai arājiem, bet arī lauksaimniecības tehnikai. Sausumā iesētajam rapsim lietus nāk tikai par labu.»

«Liesma» nesen, izbraucot vairākus mūspuses novadus, pamanīja ne vienu vien zemes arāju, ko pavadīja simtiem stārķu un kaiju, satika arī pa kādam ražas vācējam. Tā, piemēram, Rūjienas pusē, Jeru pagastā, piestājām kāda lauka malā, kur notika aktīva rosība. Izrādījās, ka tur pelēkos zirņus vāc z/s «Klimpas», te saimnieki apsaimnieko vairāk nekā 200 hektāru zemes un nodarbojas ar augkopību un bioloģisko graudkopību.

PELĒKO ZIRŅU VĀKŠANA. Alekseja Koziņeca foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
17. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri