18. Oktobris, 2018
Vārda dienu svin: Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends

Quo vadis (kurp ej), Latvija?

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Quo vadis (kurp ej), Latvija?

Eiropas Savienībā darbojas dienests «Eirobarometrs», kas aptaujās cenšas noskaidrot iedzīvotāju viedokli par dažādiem jautājumiem. Jau 45 gadus ilgā šī dienesta darbība ir pierādījusi, ka tā iegūtie rezultāti tik pietiekami precīzi atspoguļo sabiedrības noskaņojumu, lai ar tiem rēķinātos gan bankas, gan uzņēmēji, gan arī valdības. Cerams, ka arī mūsējā, jo «Eirobarometra» aizvadītā gada nogalē veiktās aptaujas situāciju Latvijā nebūt nerāda tādā žilbinošā salūtu gaismā, kāda tā izskanēja gadumijas svētku uzrunās.

Viens no šo aptauju būtiskākajiem, satraucošākajiem rādītājiem ir, ka gandrīz puse no aptaujātajiem iedzīvotājiem uzskata, ka situācija Latvijā vispār virzās nepareizā virzienā.

Protams, katram cilvēkam, personu grupai, domu biedriem var būt pat ļoti atšķirīgi viedokļi par to, kāds ir valsts attīstības pareizais virziens un kāds nepareizais. Bet tam, ka turpat pusei no Latvijā vēl palikušajiem iedzīvotājiem nav vienota redzējuma par valsts labāku nākotni, ir jākļūst par brīdinošu signālu ne tikai politiķiem, bet arī tai iedzīvotāju otrai pusei, kuri tomēr uzskata, ka situācija valstī iet pareizā virzienā.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
9. Janvāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Gatis

Ustupa kungs...palasot lielu daļu ceturtās varas talantīgos darbus, lai maksimāli sabarotu sabiedrību ar negatīvu informāciju, tad var teikt ka rezultāti ir fantastiski labi!!!

Gatim

Nu redzi nebija vērts komentu rakstīt. Pie mums jau kā poulārā sakāmvārdā: Ja esi vilku barā, kauc līdz.

Tad tiešām jāsargās

Ja Gata viedokļa piekritējs uzskata, ka turpat puse Latvijas iedzīvotāju, kas nav šobrīd apmierināti ar valsts virzības pareizumu, ir vilku bars, tad ne vien Gatim, bet daudziem jābūt piesardzīgiem, jo vilku bara rīcība patiešām nav prognozējama un tādam baram gan nevajadzētu dot iemeslu laist vaļā savus instinktus

Kā pasakā par pliko karali

Var jau Ustupa kungs un pat visa Ceturtā vara noklusēt, ka arī mūsu valstī gluži kā Andersena populārajā pasakā karalis ir pliks, bet padevīgie galminieki un paklausīgie pilsoņi par to baidās pat skaļi runāt. Ka valsts šobrīd iet ne tajā pareizākajā virzienā, nav ne Ustupa, pat visas Ceturtās varas secinājums, bet ļoti nopietnas visā Eiropā vērā ņemtas iestādes "Eirobarometrs" aptaujas rezultāti. Vai žurnālistiem tie būtu jānoklusē? Ja Gatim, vai kādam citam ir citi, daudz gaišāki dati, kas parāda, ka vairums iedzīvotāju tomēr atzīst, ka viss mūsu valstī notiek gluži pareizi, lieciet tos galdā, publiskojiet. Lai runā fakti skaitļi, bet ne plikā karaļa neredzēšanas viedoklis !
KĀRLIS

Kur dzīvo Gatis?

Varbūt Valsts prezidenta kancelejā? Jā, tur patiešām kungiem un dāmām iet labi. Alga karaliska, darbiņš, tā teikt, ar netveramu sauso atlikumu, dzīvot patiešām var.

Par to jau arī maksā

Karaliskā alga jau ir par to, lai neviens nepavērtu muti, ka karalis ir pliks, ka ne tikai viņš, bet arī tauta ir apkrāpta no grezno drānu šuvējiem, Latvijas gadījumā no oligarhiem

Valmierietis

Jā ..jā..vis ir slikti..ļoti slikti...Karalis esot pliks? Nu gaudotājiem jau pēc formulas karalis nemaz citādāks nevar būt! Kāds prasa atrast kaut ko pozitīvu...nu vispār nav sarežģīti, ja vien ir vēlme....
2017.gada OECD Ekonomikas pārskats par Latviju (mazs izkopējums)

Neskatoties uz izaicinājumiem ārējā vidē, pēdējos
gados Latvijas ekonomikas izaugsme ir bijusi noturīga,
ko nodrošināja iepriekšējos gados īstenotās
strukturālās reformas. Algu pieaugums ir veicinājis
privāto patēriņu. Pēc 2008.-2009.g. krīzes ir atsācies
konverģences process uz attīstītāko OECD valstu
līmeni. Publiskās finanses ir labā stāvoklī, un finanšu
tirgus konfidence Latvijā ir stipra. Privātā sektora
parāda līmenis šobrīd ir zemāks nekā daudzās OECD
valstīs. ........šajā apjomīgajā pārskatā ir protams arī minētas lietas uz kurām ir jāvērš uzmanība, un kas ir vēl jādara, taču ir pilnīgi skaidrs ka kurs ir pareizs.....

Varam apskatīt piemēram jaunu auto tirdzniecības pieaugumu gan 2016, gan 2017 gados utt. ...

Ja paklausās un palasās vienu daļu mēdiju un komentētāju, tad šķiet, ka viņi dzīvo vis sliktākajā vietā uz pasaules .... Nu man tā nešķiet....es šeit godīgi strādājot spēju normāli nopelnīt un nodrošināt savu ģimeni. Vai var būt labāk? Protams...vienmēr var būt labāk, bet tāpēc es neindēju ne sevi un citus ar pārspīlētām un no pirksta izzīstām negācijām.

Par padomju laiku statistikas slavināšanu

Eh, Valmierieti, redzams, līdz mūsdienām esi atklīdis no padomju gadu ierēdņu bataljona.
Tad cilvēki zināja , ka ir lieli meli un ir statistika, lai lielos melus parādītu partijai un valdībai, arī tautai gaišu nākotni sološā gaismā! Tādēļ no daudzo skaitļu kaudzēm kā valsts attīstības pozitīvi rādītāji tik izrauti vien tie, kas bija ar + zīmi, kā tagad Valmierieša pieminētie jauno auto pirkumi. Statistika, iespējams, pat neklusē, cik šādus jaunus auto cilvēki ir vārējuši atļauties nopirkt, bet cik ir to, kuriem bijis jāpietiek ar citu jau nobraukātu pārpirkšanu. Valmierietis šo statistikas rādītāju vai nu nav pamanījis, vai tīšām, kā tas tika darīts padomju gados, noklusē.
Protams, kā kaut kāda statistika ir vērtējami arī "Eirobarometra" aptaujas dati. Taču, ka vien 7 % aptaujāto ir atzinuši, ka Latvija iet tikai pareizā virzienā, tomēr, kā to mēģina iestāstīt Valmierietis, nav žurnālista no pirksta izzīsts fakts. Aptauja ir aptauja. Varbūt šajā (kaut arī pēc izteiktas nejaušības principiem izraudzītu cilvēku)aptaujā ne tie paši pozitīvi noskaņotākie ir trāpījušies un citā jau būs daudz pozitīvākuz atzinumus teikušie. Var gan Ustupam ,iespējams, pārmest, kāpēc viņš tieši šīs aptaujas tik mazos procentus ir pamanījis un komentārā no tiem secinājumus izdarījis. Ir taču vēl "Eirostat", arī vietējās Latvijas aptaujas, kurās uz līdzīgiem jautājumiem atbildes ir trāpījušās pozitīvākas...
Kas attiecas uz Valmierieša pieminēto 2017.gada OECD Ekonomikas pārskatu par Latviju, pirms pāris dienām televīzijā dzirdēju komentāru, ka gandrīz neviena no prasībām, kas Latvijai tika noteikta, to ar atrunām šajā valstu apvienībā uzņemot, nav izpildīta. Vispirms jau korupcijas risku novēršanā. Bet tā ir viena no būtiskākajām prasībām. Arī OECD vērtējumā, ja kāds grib valsts tēlu vien ar statistiku spodrināt, var saskaitīt 101 lielisku rādītāju, bet noklusēt par šo un vēl kaut tikai dažiem, taču tik būtiskiem, kas Latvijai godu nedara.
KĀRLIS

Tāds pozitīvais puisis...

...mums ir Valmierietis. Un tāpēc viņam ir prieks dzīvot pozitīvi ejošā valstī. Tikai nezin kāpēc šajā paradīzē ik pa brīdim mēģina tiesāt tos, kuri, esot pie teikšanas, izlaupījuši šo pašu valsti organizētās grupās un sevišķi lielos apmēros. Protams, tas jau tikai tāpēc, ka mums katram šajā valstī visa nepieciešamā pārpārēm, vai ne, Valmierieti?

Valmierietis

Vai esmu pozitīvs? JĀ...esmu...un esmu priecīgs, ka tādu kā es paliek aizvien vairāk! Un redzot kādus sū... jūs tur pa kūtspakaļu stumdāt saprotu, ka vis ir pareizi... katram sava vieta! Kārli...ja nepieproti Angļu valodu kurā sastādīts OECD pārskats, tad šobrīd tīmeklī tas ir atrodams jau Latviešu valodā...mans padoms..lasi pats un beidz pārtikt no žurnālistu apzelējumiem, tikai diemžēl tik Angļu valodā ir pieejama informācija par to KĀ OECD sagatavo savu pārskatu, un varu pateikt priekšā, ka tā nav nekāda Tava pieredze ar statistiku no PSRS laikiem. Un tas, kas zina kurš,, izlaupījis valsti organizētās grupās un sevišķi lielos apmēros,, noteikti jau ir bijis prokuratūrā un uzrakstījis iesniegumu par šo noziedzīgo faktu....un ja tas tomēr nav noticis, tad ..vai nu viņš ir arī pie kriminālatbildības saucams par neziņošanu, un nozieguma slēpšanu, vai arī vienkāršs melis! Un man prieks Kārli, ka labi zini KAS Latvijai dara un nedara godu... un ja es pareizi saprotu, tad ar Tevi Latvija lepojas, ..ar Tevi tai Saules mūžs...vai ne?

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai esat apmierināts ar 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri