23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

PVD pārtikas apritē iesaistītās personas aicina veikt obligātās veselības pārbaudes

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Pārtikas un veterinārā dienesta inspektori, veicot pārtikas aprites uzņēmumu kontroli un pārbaudot ierakstus par obligātajām veselības pārbaudēm medicīniskajās grāmatiņās, konstatēja, ka daļa ierakstu ir aizdomīgi vai arī tie prasa papildus skaidrojumus.

Pieprasot papildus skaidrojumus par obligātajām veselības pārbaudēm no dažādām ārstniecības iestādēm, dienests saņēma rakstiskus apliecinājumus par to, ka šādas pārbaudes nav veiktas, minētais ārsts nestrādā, kā arī to, ka zīmogi un paraksti ir viltoti.

Pārbaužu laikā satraukumu radīja tas, ka ārstus neapmeklē un veselības pārbaudes neveic bērnu dārzu un skolu pārtikas blokos, kā arī dažos lielajos tirdzniecības uzņēmumos strādājošie.

Rīgas pilsētas pārvaldes inspektori atklāja, ka vienā SIA „MEGO” veikalā no 70 strādājošajiem darbiniekiem 62 bija viltoti ieraksti medicīniskajās grāmatiņās, turklāt ilgstošu laiku – vismaz 3 gadus. Minētā SIA veikals gatavo kulinārijas un gaļas produktu izstrādājumus izplatīšanai visā valsts teritorijā.

Informāciju par viltojumiem medicīniskajās grāmatiņās dienests nosūtīja Kriminālpolicijas pārvaldei un ir  saņēmis atbildi, ka tiek uzsākts kriminālprocess.

Pārtikas un veterinārais dienests aicina pārtikas apritē iesaistītās personas rūpēties ne tikai par savu, bet galvenokārt par apkārtējo cilvēku veselību.

PVD ģenerāldirektors Māris Balodis uzsver: „Šie pārtikas apritē iesaistītie darbinieki neapzinās, ka nerūpējoties par savu veselību rada reālus draudus patērētāju veselībai. PVD, veicot pārbaudes pārtikas aprites uzņēmumos, stingrāk pārbaudīs ierakstus medicīniskajās grāmatiņās.”

Obligātās veselības pārbaudes pārtikas apritē iesaistītajiem jāveic vienreiz gadā.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri