Pusotrs tūkstotis velobraucēju atklāj jauno SEB MTB maratona sezonu

- 24.Aprīlis, 2018

Svētdien ar tradicionālo posmu no Cēsīm līdz Valmierai startēja 17. SEB kalnu divriteņu maratona sezona. Dubultuzvaru prestižajā Toyota Hybrid distancē vīriem svinēja ZZK komandas sportisti Arnis Pētersons un Jānis Ozols, kamēr dāmu konkurencē nepārspēta palika Baldones velokomandas riteņbraucēja Ingrīda Šmite. Vērienīgajā Virši – A distancē sezonu ar uzvarām iesāka Jānis Priževoits un Līna Svarinska.

Dienas prestižākais starts tika dots pulksten 12, kad 52 kilometru garajā distancē devās Toyota Hybrid brauciena dalībnieki. Tās pirmajā daļā 183 riteņbraucēji veica divus apļus Cēsu pilsētas ielās, kur vadībā izvirzījās Jānis Ozols un Uldis Ālītis (Pulsar). Abi pieredzējušie riteņbraucēji, sekmīgi sastrādājoties, spēja iegūt pārsvaru pār sekotājiem. Vēlāk Ozolam spēja pievienoties viņa komandas biedrs un posma galvenais favorīts Arnis Pētersons, kamēr Ālītis zaudēja kontaktu ar līderiem. Finišā abi ZZK komandas sportisti iebrauca plecu pie pleca, uzvarot cēsniekam Pētersonam, kurš trasē pavadīja 1 stundu 36 minūtes un 4 sekundes. Trešo vietu spraigā cīņā izcīnīja Pulsar komandas riteņbraucējs Stens Eriks Ottenders no Igaunijas, kurš Pētersonam piekāpās par 1 minūti un 37 sekundēm.

Uzvarētāja starp dāmām Ingrīda Šmite trasē pavadīja 1 stundu 53 minūtes un 1 sekundi. Otro vietu izcīnīja viņas komandas biedrene Anita Antone, kura Šmitei zaudēja 1 minūti un 33 sekundes. Tikmēr trešā vieta valmierietei Madarai Fūrmanei (Vidzemes mērnieks/Dako Ziemeļvidzeme).

Ātrākais starp valmieriešiem šajā distancē šoreiz Pēteris Caune no Valmieras velo vienības, kurš finišēja 28. vietā (01:42:03 h). Aptuveni minūti pēc viņa finiša līniju 32. vietā sasniedza viņa komandas biedrs Jānis Vanags. 7. vieta M45 grupā vēl vienam šīs komandas braucējam Jānim Vimbam. Komandu ieskaitē Valmieras velo vienība lokāla mēroga cīniņā par diviem punktiem spēja apsteigt Vidzemes mērnieks/Dako Ziemeļvidzeme, attiecīgi 3623 (9. rezultāts) pret 3621 (10.) punktiem.

Vērienīgajā Virši – A distancē 1133 dalībnieki mērojās spēkiem 44 kilometru garajā ceļā. Spraigā finiša spurtā uzvaru izcīnīja Jānis Priževoits no komandas VW Komerctransports – Veloprofs.lv. Viņa laiks distancē bija 1 stunda 23 minūtes un 40 sekundes. Otrajā vietā Toms Dinsbergs (Hawaii Express Scott), kurš uzvarētājam zaudēja vienu sekundi. Tikmēr vietu uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena aizņēma Ģirts Cirvelis (Roadex).

Dāmu absolūtajā vērtējumā pirmās trīs vietas izcīnīja junioru vecuma grupas sportistes. Uzvara Līnai Svarinskai (Belo CP), otrā vieta Santai Sanijai Jurgenai (Dobeles dzirnavnieks/Feel Free), bet trešā pozīcija Svarinskas komandas biedrenei Eniai Kaņepējai.

Labāko pirmajā simtā iebrauca arī vairāki mūsējie — 15. vietā Jānis Rubiks (01:26:17), 22. vietā Henrijs Vimba (abi Vidzemes Mērnieks/Dako Ziemeļvidzeme II, 01:26:25), 31. vietā Ādolfs Žunna (01:28:31), 33. vietā Gints Rudzītis (abi Valmieras velo vienība, 01:28:32), 55. vietā Ilgvars Šmits (Pēdu nav, 01:31:06), 59. vietā Ints Lērme (Vidzemes Mērnieks/Dako Ziemeļvidzeme II, 01:32:16), 64. vietā Romāns Ježovs (Eži, 01:32:21), 77. vietā Māris Rubiks (Valmieras velo vienība, 01:32:44), 83. vietā Renārs Lauzis (Eži, 01:32:50). Komandu mačā mērniekiem 7. rezultāts (3761), uzreiz aiz viņiem Valmieras velo vienība (3712), 23. vietā Eži (3439), 28. vietā Metāla Alianse (3352), 35. vietā Kocēnu novads (3246).

SEB MTB maratona seriāls turpināsies jau 6. maijā, kad sezonas otro no kopumā septiņiem posmiem uzņems Smiltene.

VALMIERA SAGAIDA. Jau tradicionāli vairāk nekā desmit gadus populārā kalnu riteņbraukšanas maratona sacensību sezona sākas ar distanci starp divām Vidzemes pilsētām — ar startu Cēsīs un finišu Valmierā. velo.lv foto