20. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Smuidra, Vitauts, Smuidris

Pusotra stunda ar Ingunu Baueri

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Rakstīšana ir mana aizraušanās un lielākais prieks. Tā par sevi saka literāte, inženiere, pedagoģijas maģistre Inguna Bauere. Viņa par savu dvēseles pilsētu sauc Liepāju, bet, pēc studijām apprecējusies. pārcēlās uz dzīvi Vecpiebalgā. Sākumā darbs kolhozā, tad vairāk nekā desmit gadi nostrādāti Vecpiebalgas vidusskolā un tikpat —  Ērgļu profesionālajā vidusskolā.

Rakstniece INGUNA BAUERE.
Rakstniece INGUNA BAUERE.

Tikšanos ar pasākuma apmeklētājiem rakstniece sāka ar nelielu filmiņu, kuru veidojusi LU žurnālistikas studente. Pēc filmas Nepazust puzlē noskatīšanās rakstniece teic: «Tur bija pastāstīts viss par mani, nu es varu doties projām.» Protams, tas bija joks. Pusotra stunda aizritēja nemanot, klausoties Ingunas Baueres stāstījumu par to, kā top viņas grāmatas. I. Bauere stāsta: «Mazliet neparasti, ka tehnisko zinātņu absolvente sāk rakstīt vēsturiska satura grāmatas. Bet ir arī pragmatisks skaidrojums – mūsu samērā nelielajā novadā ir četri muzeji. Kad visi materiāli pa rokai, kā tu nerakstīsi par vietējiem dižgariem? Cilvēki, par kuriem esmu rakstījusi, visi gribējuši ar mani komunicēt. Var ticēt, var neticēt, tomēr kaut kāda mistika tur pastāv.»

Bauere oficiāli rakstniecībā debitēja 2004. gadā ar romānu Sauc mani sniegā, kas uzvarēja Lata romānu konkursā. Nu jau iznākušas gana daudzas grāmatas. Dažādu paaudžu cilvēkus valdzina Ingunas rūpīgā iedziļināšanās 18. un 19. gadsimta Latvijas kultūrvēsturē, nezināmu faktu celšana gaismā, kā arī spilgtie psiholoģiskie portreti.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
30. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 

Partneri