23. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Vanda, Veneranda, Venija

Pusotra simta iekaro galvaspilsētu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No Mazsalacas novada uz lielajiem Dziesmu un deju svētkiem devušies astoņi kolektīvi, kopskaitā 150 dalībnieki.

Pusotra simta iekaro galvaspilsētu

«Visi sveiki, veseli un priecīgi pēc gājiena,» sacīja Mazsalacas novada Kultūras centra direktore Dace Jurka, kura ir blakus novada dziedātājiem un dejotājiem vairākos pasākumos.

Vakar viņa un daudzi vietējie turēja īkšķus par vokālā ansambļa «Ēra» meitenēm, kuras piedalījās vokālo ansambļu finālskatē. Vēlā pēcpusdienā ansamblis vēl nebija kāpis uz svētku skatuves, lai savu varēšanu pierādītu, bet konkurence liela, un skates rezultāti taps zināmi pēc pusnakts.

«Deju kolektīviem sākas mēģinājumi, bet pati tagad esmu Arēnā Rīga, kur sāksies deju koncerts «Vēl simts gadu dejai», jātur par visiem īkšķi,» tā Dace Jurka, uzsverot, ka mājvietas visi novada kolektīvu dalībnieki ir atraduši un nevienam nav jālauza arī galva par aizkļūšanu līdz mēģinājumu un uzstāšanās vietām.

«Ar transportu mums nav nekādu problēmu, jo sadarbojamies ar savējiem — pasažieru pārvadātājuzņēmumu «Ilekss Pluss». Šis notikums vispār ir jābauda katram tā dalībniekam un skatītājam, un, ja gadās kāda neērtība, tā ir jāpiecieš, jo tu esi starp dalībnieku tūkstošiem, tu esi viens no finālistiem, un tas pats par sevi ir notikums — piedalīties grandiozā Latvijas simtgades pasākumā,» tā Dace Jurka.

Jāatgādina, ka novada vārdam Rīgā liek izskanēt: koris «Salaca», vokālā grupa «Ēra», četras deju kopas — «Lībieši», «Magone», «Oga», «Skaņaiskalns», Tautas lietišķās mākslas studija «Mazsalaca» un kapela «Sēļu muižas muzikanti».

KUPLĀ PULKĀ Mazsalacas novada kolektīvi svētdienas rītā devās uz Rīgu, lai piedalītos svētku gājienā, bet šajā nedēļā jau mēģinājumos, koncertos un izbaudītu svētku gaisotni. Anetes Gluhas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
3. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri