20. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Rasa, Rasma, Maira

Pūce un citi putniņi

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Pūce un citi putniņi

13. Saeimas vēlēšanu karuselis nupat tikai sācis pa īstam griezties. Vakar savu listi Vēlēšanu komisijā iesniedza pirmais kandidāts uz kaut kādu vietu skaitu no 100 Latvijas likumdevēja namā Jēkaba ielā. Zīmīgi, ka tā bija Jaunā konservatīvā partija (JKP) — jauns politiskais spēks, kura izredzes tikt Saeimā tiek vērtētas cerīgi, pat labāk nekā reorganizētajai Vienotībai, kurai laikam nāksies balansēt uz būt vai nebūt robežas. Tiesa, ar JKP vadošajām personālijām nav tik vienkārši.

Bez nopietniem skeletiem skapī izskatās partijas līderis un premjera amata kandidāts Jānis Bordāns, līdz šim nenoliedzami simpātiska politiska figūra, bet abiem viņa satelītiem ar KNAB izcelsmi Jutai Strīķei un Jurim Jurašam šleifes no iepriekšējās dzīves pirms nonākšanas Rīgas domē varētu izrādīties smagākas par okeāna tankkuģa enkuru ķēdēm. Ak, ja katram potenciālajam vēlētājam būtu iespēja vakardienas Dienas Biznesā izlasīt, manuprāt, pēdējā laikā Latvijas labākā rakstošā žurnālista Sandra Toča kārtējo bumbu — viedokli ar virsrakstu Strīķes un Juraša ģimeņu mafija... Tā, protams, nenotiks, arī laikraksta tirāža nav tik liela, toties Latvijas Radio 2 jau kādu laiku skan JKP apmaksāta Jutas Strīķes gandrīz autentiski latviskā tirāde par dzīvošanu godīgā Latvijā... Jo — klausies manos vārdos, neskaties manos darbos ir bijusi perfekta pirmsvēlēšanu retorika visos gadsimtos un laikos.

Kamēr jau paguvuši savu listi iesniegt potenciāli ārpusē palicēji no Rīcības partijas, tikmēr tikai pošas uz pieteikšanos vēl vieni cerīgi vēlēšanu dalībnieki — partiju apvienība Attīstībai/PAR! Tur zem viena lietussarga savākusies patiešām raiba tā saukto liberāļu kompānija. Lielākoties gados pajauni cilvēki, kuriem teorētiski vajadzētu būt politiski nesamaitātiem ideālistiem, tendētiem uz pragmatisku valsts ekonomisko attīstību un nešaubīgu izaugsmi.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
26. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri