16. Jūlijs, 2018
Vārda dienu svin: Hermīne, Estere

Protesta elektorātu meklējot

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Protesta elektorātu meklējot

Pēdējo dienu laikā uzmanības centrā nonākušas spekulācijas par to, ka vienu no Latvijas varas partijām — «Vienotību» — pirms nākamā gada nogalē gaidāmajām Saeimas vēlēšanām varētu pamest vairāki redzami šīs partijas tā dēvētā liberālā spārna pārstāvji.

Tiek uzskatīts, ka pēdējie varētu pievienoties tā kā jaunajiem konservatīvajiem, tā kā progresīvajiem, tā kā dibināt jaunu partiju. Arī pēc daļas ekspertu domām, sabiedrībā pastāv pieprasījums pēc liberāli centriska politiskā spēka, un tā «Vienotības» daļa, kura nekad nav izcēlusies ar konsekvenci, steidzas kārtējo reizi laikus nomainīt kažokus. Taisnīguma labad gan jāpiebilst, ka «Vienotības» liberālais spārns, kuru šobrīd pārstāv četri pieci Saeimas deputāti, šajā partijā tā īsti nekad nav iederējies, tamdēļ vismaz daļa «Vienotības» politiķu uz viņu iespējamo aiziešanu no partijas raugās visai filosofiski. Pastāv aizdomas, ka minētā publika ir aizbiedējusi no partijas krietnu daļu potenciālo konservatīvo vēlētāju, un šī iemesla dēļ liberāļu aiziešana var izrādīties pat ieguvums.
Ne gluži atbilst patiesībai arī apgalvojums, ka sabiedrība ilgojas pēc jauna, liberāli centriska politiskā spēka. Šādas politiskās ievirzes atbalstītāju skaits Latvijā ir samērā neliels un ir meklējams galvenokārt lielākajās pilsētās, jo mūsu sabiedrības nomācošs vairākums ir izteikti konservatīvs, lai gan kautrējas to atzīt.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
12. Jūlijs, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Valmierietis

Lielās partijas pirms to izjukšanas vienmēr pamet "profesionālās žurkas", kas tēlojot neapmierinātību ar procesiem partijā, to pamet pieslejoties nākamajam "donoram"....atceros, kā Ints Dālderis pametot viņu, no nekurienes izvilkušo "Tautas partiju" klāstīja, ka, "Vienotība" ir tas politiskais spēks, kas saredz kultūru par vienu no nozīmīgākajām nacionālajām prioritātēm ilgtermiņā. "Tas saskan ar manu pārliecību par latviešu valodu un kultūru kā nacionālas valsts stūrakmeni,"...nu laikam stūrakmeņi atkal sašķobījušies, un jāpārrauga "politiskā piedāvājuma ti8rgus"... un Dāldera kungs tāds nav vienīgais....

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 

Partneri