13. Decembris, 2018
Vārda dienu svin: Veldze, Lūcija

Prokrusta gulta, Šadurska kritēriji

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Prokrusta gulta, Šadurska kritēriji

Jau «slavenais» skolu tīkla optimizācijas pētījums apliecina, ka valdošās koalīcijas (ne)stabilitāte izpaužas arvien dīvainākos veidos. Atliek cerēt, ka pēc budžeta apstiprināšanas premjers sadūšosies apvaldīt izglītības un zinātnes ministru.

Šķiet, es šo otrdien pirmo reizi žurnālista darbā dzirdēju, kā premjerpartijas pārstāvis lamā paša valdības prettautisko politiku. Pat neraugoties uz atkārtotu atgādinājumu, ka notiek preses konference un sacītais tiks publiskots. Līvānu novada domes priekšsēdētāju Andri Vaivodu (ZZS) tik ļoti bija sadusmojis Izglītības un zinātnes ministrijas apmaksātais optimizācijas pētījums. Viņš to sauca par Kārļa Šadurska un ministrijas kaitniecību, lai tīši veicinātu reģionu izmiršanu: iedzīvotāji pēc skolu slēgšanas pārcelsies uz Rīgu un Pierīgu vai emigrēs.

Pašvaldībniekus satrauc sabiedrības vienaldzība — viņuprāt, optimizatoriem tiešām izdodas cilvēkiem iepotēt prātos, ka «pāķos» vidusskolas pašas prasās cietveramas. Apdraudētas tiek pat ļoti sekmīgas mācību iestādes, ja galvenais kritērijs būs augsts skolēnu skaits. Rīgas politiķi tagad stāstot, ka tas esot vien pētījums, tāpēc nevajagot celt paniku — bet tad, kad valdība sāks optimizāciju, publikai tikšot uzsvērts: lēmumi tiek pieņemti nevis politiski voluntāri, bet balstoties uz objektīvu pamatu — ekspertu veiktu pētījumu.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
24. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Valdis

Atbalstu Šadurski ,mazliet šaubos tikai par to sešgadīgo apmācību.Par vidusskolām ,kas tās par vidusskolām kurās 3 klasēs 48 izglītojamie ,pats strādāju senāk vidusskolā bija trīs paralēlklases ,manā audzināmā klasē bija 36 izglītojamie ,bija tik daudz jo ceturtajai klase skolēnu pietrūka ,faktiski varēja izveidot četras ar kādiem 28 izglītojamiem ,bet tad pietrūktu telpas un skolotāju un tas vis būtu jāreizina ar trīs ,10.11,12 klases,un tad ar četri tā lūk ir vidusskola. No otras puses ja pilsētā nav vidusskolas tad tā nav nekāda pilsēta un pilsētas statuss jāņem nost. Valmierā arī viena vidusskola pašreiz ir par daudz ,izglītojamo it kā pietiek ,bet kvalitāte ,skolotāji var plēsties uz pusēm ,bet mazāk apdāvinātiem neko neiemācīs + attieksme pret mācībām. Talanti lai dodas uz Rīgas ģimnāzijām,apdāvinātie Valmieras ģimnāzijā ,mazāk apdāvinātie vidusskolās ,pārējie arodskolās.5.vidusskolu apvienot ar 2. vidusskolu un atrisināti divi jautājumi ,īstenota pāreja uz mācībām latviešu valodā un vidusskolu prasībām neatbilstošie novirzīti uz arodskolām.

Skolu reforma

Tā vienkārši nedrīkstam tērēt valsts naudu! Mums ir dārgāka pamatizglītība (te domāju arī vidējo) Eiropā, bet zināšanas nesasniedz pat 50 procentus. Piederu tai paaudzei, kurai zināšanas vērtēja 5 baļļu sistēmā, tādēļ īsti nesaprotu, ka vērtējums- ieskaitīt!- var būt mazāks par pusi- tātad NESEKMĪGS! Vai arī es neko nesaprotu, tad ļoti atvainojos!
Skolas ir jāapvieno, iestājai vidusskolā jābūt konkursam ar noteiktu vidējo atzīmi pamatskolas liecībā un minimāli pieļaujamo katrā priekšmetā. Tie, kuri neatbilst šiem kritērijiem- uz arodskolām, lai mācās arodā. Lai to sasniegtu - ir jāatjauno internāti, skolu ēdnīcas, jāpaplašina speciālais skolu autobusu tīkls, paredzot, ka drīkst pārvadāt arī vietējos iedzīvotājus, ja pagasta vara ir atzinusi, ka viņu (katra konkrēta) uzvedība (nav tiesāti, psihi, dzērāji, bezpajumtnieki, šķību orientāciju u.t.t.) neapdraud jauno paaudzi.
Izņēmums skolu likvidēšanā varētu būt pavisam nomaļi mazciemi pierobežā, un arī tikai 1.-4. klases.
Reformai jābūt, pie tam ātrai, nežēlīgai, bet pārdomātai, ņemot vērā, ka dzīvē viss strauji mainās un katrs izdomāts pretarguments pavisam drīz radīs jaunus nekonkurētspējīgus indivīdus- potenciālos emigrantus-melnstrādniekus.

Valmierietis

Es arī lielās līnijās atbalstu izglītības ministra redzējumu, taču Valdim gribu teikt, ka Jūsu sadalījums, pa skolām atbilstoši apdāvinātībai ir ar varen lielu padomisku smaciņu... Es personīgi zinu jauniešus, kuri ar ļoti labām sekmēm pēc 9 klases dodas uz arodskolu, lai mācītos strādāt ar koku, un radītu dažādus dārgus un pieprasītus šī materiāla izstrādājumus.

Valdis

Nu tā jau ir paša izvēle ,es arī uzskatu ka inženierim nebūtu jāmācās vidusskolā bet tehnikumā un pēc tam augstskolā.Tehnikumā iegūs kādas prasmes un sapratīs vai grib būt par inženieri.

Piekrītu Valmierietim

Jo jaunieši pēc 9 klases pārsvarā īsti nezin par ko vēlas mācīties vai vispār vēlas mācīties tālāk, daudzi vēl arī pēc vidusskolas. Tad labāk apgūt amatu. Pieprasījums pēc elektronikas speciālistiem , santehniķiem , darbagaldu vadītājiem un vispār labiem amata meistariem Latvijā ir pietiekoši liels. Cik esmu ar amatus apguvušiem jauniešiem runājis, arī samaksa labiem amata pratējiem ir laba. Varbūt pastrādājot sapratīs par ko gribēs mācīties tālāk.

Par 1, Adventes koncertu

Paldies Valmieras Muzikas skolai par iespēju noklausīties brīnišķīgu 1.Adventes koncertu "Tu tikai notici!" Skatītāju pilnā zāle novērtēja milzīgo pedagogu darbu , sajūtas vienreizējas.Tik jaukas komponistes A.Rezevskas ziemas melodijas , tik sirsnīga ģimeniska noskaņa valdīja zālē,pateicoties koncerta vadītājiem A.Rezevskai un V. Vētram!.Paldies diriģentēm Zelčai, Rolmanei par mūsu bērniem, viņi bija brīnišķīgi. Gaišu un sirsnīgu Adventes laiku Jums visiem! Paldies!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Ko jūs vēlētu valstij nākamajos 100 gados?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 
 
 

Partneri