24. Maijs, 2018
Vārda dienu svin: Marlēna, Ilvija, Ziedone

Priecājas par lielajām debesīm

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Trīs skolēni no Japānas trīs nedēļas pavadījuši Latvijā. Pusaudži uzsver, ka šī viņiem bijusi īpaša vasara.

Priecājas par lielajām debesīm

Neo, Juki un Jusake dzīvo Osakā. Viņi ir pusaudži vecumā no 15 līdz 17 gadiem, kuri, sadarbojoties ar asociāciju, kas darbojas Kansai reģionā, raduši iespēju vasaras brīvdienas pavadīt kādā viesģimenē tūkstošiem kilometru tālu no saviem vecākiem un vecvecākiem.

«Iespēja un jauna pieredze,» sacīja jaunieši, kuri izvēlējušies Latviju, latviešu kultūru un sadzīvi skatīt un iepazīt tuvplānā. Šo iespēju viņiem piedāvā Rokenu ģimene no Rencēniem. Dace kopā ar vīru Kasparu un bērniem Katrīnu un Edvardu piekritusi būt par viesģimeni. Starp citu, jau otro vasaru.

«Neo pie mums ciemojas otro reizi. Kāpēc esam šo bērnu viesģimene? Man liekas, ka tā ir laba iespēja arī mums saprast citu kultūru, tradīcijas. Domāju, ka mūsu bērni no šiem jauniešiem daudz mācās. Viņi nāk no ļoti atšķirīgas vides, taču varam meklēt arī līdzīgo. Mūsu attiecības ir ļoti patiesas, cieņpilnas. Šie ir jaunieši, kurus tik daudz kas interesē, viņi priecājas par katru iespēju jauno iepazīt, uzzināt. Viņi ir klusi, mierīgi, kārtīgi, un īpaši var pamanīt, ka viņi ir apdomīgi. Viņi nekautrējas apstāties, padomāt. Tu pajautā, un viņi apdomā atbildi! Vēl arī lielā vienkāršība. Acīmredzot tā ir kultūra, kurā dominē citas vērtības, un viena no tām ir šī vienkāršība: attiecībās, arī apģērbā, dzīvesveidā, viņi, liekas, neizprot ārišķīgo,» vērtēja Dace Rokena, kura arī ikdienā dzīves centrā liek jauniešus, plānojot dažādas viņu aktivitātes, izstrādājot, līdzdarbojoties projektos, kuru galvenā mērķauditorija ir gados jaunie. Dace piedalījusies semināros, izmantojusi mācību iespējas Eiropas valstīs, bet neslēpj, ka Āzijas valstu kultūra, dzīvesveids viņu uzrunā īpaši.

VIESĢIMENE trim pusaudžiem no Japānas. Rokeni nezināja iemeslu, lai atteiktu trim ieinteresētiem bērniem no otras pasaules malas iepazīt Latviju, Valmieru, laukus, pļavas un mežus. Attēlā: pirmajā rindā — Jusuke un Edvards, aizmugurē Dace (no kreisās), Juki, Neo, Kaspars un Katrīna. Foto no personiskā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Augusts, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kurš jūsuprāt ir šī gada gaidītākais notikums?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 

Partneri