23. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Mirdza, Žanete, Žanna

Pretendents uz prezidenta amatu

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Bez piecām minūtēm sešdesmitgadnieks Guntis Belēvičs ir ļoti interesanta personība Latvijas biznesā un arī politikā. Maskavas 2. medicīnas institūtā izskolojies par ārstu – biofiziķi, strādājis Organiskās sintēzes institūtā, pēcāk ar Vācijas valdības stipendiju (konkurss bijis 3500 uz 46 vietām) studējis biznesa vadību, praktizējoties Lībekā un Minhenē, tad atgriezies jau brīvā Latvijā, kur nekavējoties uzsācis privātbiznesu zāļu vairumtirdzniecībā, vēlāk nodibinājis arī klīnisko laboratoriju. Savulaik izveidojis arī divas aptieku ķēdes, vēlāk uzņēmumus ļoti izdevīgi pārdevis. Pabijis arī lielajā politikā, kur ievēlēts Saeimā no ZZS saraksta, Straujumas un Kučinska valdībās bijis ministrs ļoti karstajā Veselības ministrijā, pie tam, autoraprāt, pavisam nepelnīti un nebūtisku iemeslu dēļ bijis spiests demisionēt, drīz pēc tam izstājies arī no Latvijas Zaļās partijas.

Pretendents uz prezidenta amatu

Pašlaik Guntis Belēvičs, būdams ļoti turīgs cilvēks, velta lielāku uzmanību savai lauku saimniecībai un nopietnajai Latvijas mākslas kolekcijai, taču ir gatavs vairāk pievērsties arī darbam sabiedrības labā, pēdējo pusotru gadu aktīvi piedalās Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kameras (LTRK) darbā un savu neatkarīgo kandidatūru piedāvājis 20. martā paredzētajās LTRK prezidenta vēlēšanās kā alternatīvu pašreizējam prezidentam Aigaram Rostovskim, kurš arī kandidēs uz šo sabiedrisko — bez atalgojuma — posteni Latvijā ietekmīgākās uzņēmēju organizācijas pašā spicē.

Pagājušajā ceturtdienā Guntis Belēvičs bija ieradies Valmierā, kur viesnīcas Wolmar konferenču zālē LTRK Vidzemes nodaļas rīkotā pasākumā tikās ar novada uzņēmēju pārstāvjiem.

PAR VALMIERU, VIDZEMI UN LATVIJU. Par uzņēmējdarbību valstiskā līmenī tās visdažādākajās šķautnēs spriež (no labās) uzņēmējs un LTRK prezidenta kandidāts Guntis Belēvičs, Cēsu uzņēmēju kluba prezidents Arkādijs Suškins un Valmieras uzņēmējs Jurģis Ābele. Gunta Vīksnas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri