Pret SK Monarhs pietrūka pieredzes un veiksmes

- 27.Janvāris, 2017

Latvijas telpu futbola asociācijas Latvijas Kausa izcīņas 1/4 fināla spēlē VALMIERA GLASS VIA futbolisti trešdien Vidzemes Olimpiskajā centrā godam spēkojās ar augstākās līgas pārstāvi SK Monarhs, galā tomēr zaudējot ar 4:7 (3:4).

Skatītāju kupli apmeklēto spēli negaidīti pārliecinošāk uzsāka laukuma saimnieki, kuri uzreiz metās plosīt skaitliski mazāk uz spēli ieradušos pretiniekus. Jau 3. minūtē pēc kombināciju izspēles teju tukšos vārtos bumbu ieraidīja Valdis Veinbergs — 1:0. 8. minūtē pēc vēl viena Veinberga šedevra viens pret vienu ar Monarha vārtsargu Vladimiru Lukoņinu izgāja Artūrs Pallo, kurš tikpat meistarīgi apspēlēja pēdējo bastionu, un jau 2:0. Uzreiz gan viesi vienus vārtus atguva, atzīmējās Vladislavs Grigjans. Tas gan neapgrieza valmieriešiem spārnus, viņi metās arvien jaunos uzbrukumos, priecējot sanākušos skatītājus. Tā 13. minūtē burtiski ar gaļu vārtus guva Alvis Dubovs, un rezultāts jau kļuva stipri iepriecinošs — 3:1. Turpinājums diemžēl nesekoja, vēl vairāk — pieredzējušie Monarha spēlētāji gandrīz ar 100% realizāciju izmantoja katru mūsējo uz pieredzes trūkumu norakstāmo kļūdu — skanot spēles pārtraukuma signālam, rezultāts jau vēstīja 3:4 (Aleksejs Baranovs 14’, 18’, Pāvels Tarasenko 20’).

Atgriezušies no ģērbtuvēm, valmierieši izšķirošo spēles nogriezni uzsāka vareni aktīvi. 22. minūtē rezultātu izlīdzināja Veinbergs — 4:4. Uzbrukumā burtiski plosījās Pallo, vairākas reizes viņa bumbas raidījumi atsitās pret vārtu koka konstrukcijām vai arī glāba Lukoņins. Laukuma saimnieki bija agresīvi kā uzbrukumā, tā aizsardzībā, par ko diemžēl nācās arī smagi samaksāt. Vispirms gan tas pats Baranovs tīri no spēles guva savus trešos vārtus, panākot 4:5. Bet nedaudz vēlāk par noteikumu limita pārkāpumu tika nozīmēti arī 10 metru soda sitieni uz Jāņa Brēžas sargātajiem vārtiem. Pirmo no tiem Baranovs sita precīzi — 4:6, bet pēc kāda mirkļa otro atvairīja Brēža, tā dodot vēl cerības uz atspēlēšanos. Likās, atlikušais laiks, teju 12 minūtes, mūsējiem bija pietiekams, lai divus vārtus atspēlētu, bet izrādījās, ka ne — ne veiksme, ne pretinieku dāvanas, nekas no tā šoreiz nepiepildījās. Visi centieni pret monolīto Monarha aizsardzību bija lemti neveiksmei. Pēdējos septītos vārtus Vadims Brižaņs guva, raidot bumbu jau tukšos vārtos. Lai neteiktu vairāk, šis bija diezgan sāpīgs zaudējums.

Par spēles emocionālo gaitu liecināja arī tajā sakrāto kartīšu skaits, kas kopā abām komandām bija deviņas. Otro dzelteno un līdz ar to noraidījumu jau pēc spēles izpelnījās Veinbergs, kurš pārāk dedzīgi izrādīja savu neapmierinātību ar spēles soģu darbu šajā vakarā.

Ulda Pūcīša vadītajiem VALMIERA GLASS VIA futbolistiem gan nav daudz laika skumt, jo uz karstām pēdām domas jānovirza uz nākamo cīņu, kas priekšā jau šosestdien — arī savu skatītāju priekšā Vidzemes Olimpiskajā centrā pl. 14 pret 1. līgas pašreizējiem turnīra līderiem — Jēkabpils Ošukalns. Uz spēli ieeja bez maksas!

ATDEVA VISU SIRDI. Divu vārtu autors Valdis Veinbergs cīnījās kā lauva — guva vārtus, sauca savējos kaujā un beigās tika arī noštrāfēts par pārāk lielo emociju izvirdumu jau pēc spēles.