Pret LBL līderiem — cienīgi

20.Februāris, 2018

Ceturtdien valmierieši aizvadīja vienu no savām labākajām spēlēm Olybet LBL čempionātā. Kaut arī pašā mača galotnē tika piedzīvots zaudējums, Valmiera/ORDO, kas spēlēja tikai 8 basketbolistu sastāvā, piekāpās tabulas līderiem sīvā cīņā.

Valmiera/ORDO – BK Ventspils 82:90 (23:25, 23:18, 21:24, 15:23)

Mājinieku sastāvā atkal bija Kaufmanis, toties malā sēdēja Gersons un Zadvornijs. Tikai uz nepilnām 2 minūtēm laukumā parādījās Hudins, tāpēc var teikt, ka reāli mājinieki maču aizvadīja ar 7 pret viesu 11 basketbolistiem, tostarp 4 leģionāriem.

Toties cīņasspara mūsējiem netrūka! Labi laukumā cīnījās gan pieredzējušie, gan jaunie, un tas deva rezultātu. Puslaikā minimāls pārsvars valmieriešiem — 46:45. Līdzīga cīņa turpinājās arī pēc lielā pārtraukuma, un 25. minūtē ar tālmetienu Hāzners bija panācis valmieriešu lielāko pārsvaru — 9 punktus pie 60:51. Trešās ceturtdaļas finišs gan nesanāca mūsējiem veiksmīgs, jo pēkšņi radies elektrības padeves defekts uzbrukuma laika tablo sistēmā un garāka pauze 29. minūtē izsita mājiniekus no uzsāktā labā ritma, pēdējo ceturtdaļas uzbrukumu mājiniekiem sasteidza Elksnis, ļaujot atlikušajās dažās sekundēs Jokovičam trāpīt īsti zilu tālmetienu no laukuma centra un izlīdzināt rezultātu — 67:67.

Izšķirošajā ceturtdaļā uz tablo turpinājās šūpoles — vadība šajā spēlē mainījās 17 reizes! Vēl 137 sekundes pirms pamatlaika beigām Hāzners ar trejaci pēdējo reizi izvirzīja vadībā valmieriešus — 80:79. Viesus no kauna un otrā zaudējuma pēc kārtas LBL regulārajā turnīrā šoreiz izglāba amerikāņu leģionārs Ubilla, kurš, pa vidu kļūdoties Kaufmanim, guva 5 punktus pēc kārtas, panākot 84:80. Pēc tam Elksnim laukuma centrā neizdevās uz piezīmi izprovocēt Lomažu, kurš izrādījās manīgāks, pārķēra bumbu un realizēja abus soda metienus — jau 86:80. Vēl gan pie 2/2 tika Iļjins, taču uz mājinieku pašķidro presingu divreiz paguva atbildēt Freimanis, fiksējot gala rezultātu — 90:82. Viesiem tas bija 17. panākums 18 spēlēs, mājiniekiem — 18. zaudējums 21 spēlē...

Punktus mājiniekiem guva: Elksnis 20+5AB+8RP+5 kļūdas (ef. koef. +18), Hāzners 17+3AB (+5), Iļjins 16+13AB+2BM (+25), Kaufmanis 11+3 kļūdas (+5), Bērziņš 8 (+12), Miška 8+2PB (+9), Vīksne 2 (0). Viesiem rezultatīvākie: Ubilla 21+3RP+2PB+4 kļūdas (+19), Jakovičs 16 (+16). Pārējā komandu statistika: divpunkti 51%:54%, trīspunkti 43%:50%, sodi 88%:83%, AB 30:24, RP 15:20, PB 5:9, BM 2:1, kļūdas 12:12, komandu ef. koef. summas 87:110.

Jāteic, ka valmierieši piektdienas vakarā labi atrādījās Tallinā, kur Iļjins un Kaufmanis piedalījās Saku Suurhall pirmoreiz rīkotajā Zvaigžņu spēlē starp Alexela IBL un Olybet LBL komandām. Jānis guva 6 punktus, bet Viktors — 13, pie tam tieši Iļjins bija viens no atslēgas vīriem mūsu valsts komandas piecniekā abos pagarinājumos — gan abas reizes nodrošināja Latvijas komandai pirmo uzbrukumu, gan pirmajā pagarinājumā ar tālu divpunktu metienu guva vienīgo grozu mūsējo labā. Latvijas klubu izlase pieveica Igaunijas klubu izlasi ar 127:126 (121:121, 2:2, 4:3)!

Mūsējiem (3-18) pretiniekos šonedēļ atkal viena no līderu grupas komandām — trešdien VOC viesos BK Jūrmala (12-4) ar pagājušās sezonas mūsējiem Jonātu un Kārli sastāvā. Par Valmieru!

ATKAL TREJACIS? Aizvadot pret ventiņiem laukumā gandrīz 30 minūtes, valmieriešu 25. numurs Eduards Hāzners ceturtdien trāpīja 5 no 9 tālmetieniem. Šosezon viņš 21 spēlē trāpījis 47 no 107 trejačiem un ar 43,93% realizāciju ir ceturtais precīzākais tālšāvējs visā LBL. Foto no BK Valmiera arhīva