22. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Armanda, Armands

Prasmīgi runā vāciski

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jaunieši apliecina savas zināšanas un veiksmīgi nokārto starptautiski atzītā Vācu valodas diploma (DSDII) eksāmenu, tā apliecinot teicamas valodas zināšanas B2 vai C1 līmenī. Seši jaunieši no Valmieras bija šo skolēnu vidū un ieguva diplomus — Jana Goida, Rūta Ozoliņa, Linda Zīle no Valmieras Valsts ģimnāzijas un Elīna Fjodorova, Sabīne Gailīte un Jānis Pārums no Valmieras Pārgaujas ģimnāzijas.

Prasmīgi runā vāciski

Latvijā ir 16 izglītības iestādes, kurās mācoties ir iespēja iegūt starptautiski atzīto Vācu valodas diplomu. Patlaban skolēni vidusskolā otro svešvalodu apgūst 3 mācību stundas nedēļā un mācās to, sākot no 6. klases, taču tas nebūt nav pietiekami, lai iegūtu vajadzīgās zināšanas starptautiskā diploma saņemšanai. «Skolotāja Olita Nīmante uzrunāja mūs pārbaudīt vācu valodas zināšanas, kārtojot 1. līmeņa DSD diplomu 11. klasē. Tā kā veiksmīgi ieguvu B1 līmeni, sekoja nākamais solis — 2. pakāpes DSD diploms. Vācu valoda šo gadu laikā man bija ļoti iepatikusies, un motivāciju guvu arī apmaiņas programmā ar vācu skolēniem, kā arī vilināja studiju iespējas Vācijā, ko sniedz DSD diploms. Otrajam eksāmenam gatavošanās bija daudz nopietnāka, tomēr ieguldītais darbs atmaksājās,» dalās Sabīne Gailīte, 12. klases absolvente no VPĢ.

Vācu valoda ir strukturēta un nav no vieglākajām. «Eksāmena rakstiskā daļa sastāv no lasīšanas, rakstīšanas un klausīšanās, kas būtiski atšķiras no vidusskolas svešvalodas centralizētā eksāmena. Šos uzdevumus atsūta no Vācijas. Šeit uzrakstītos darbus sūta atpakaļ. Eksāmenus labo īpaši sagatavoti cilvēki, jo starptautisko diplomu kārto jaunieši visā pasaulē, un mēs saņemam rezultātus,» stāsta Anita Lutere, vācu valodas skolotāja no VVĢ.

DIPLOMI ROKĀ! DSDII diplomu saņemšanas ceremonija Latvijas Universitātes Lielajā aulā 17. maijā. No kreisās: VPĢ skolotāja Olita Nīmante un viņas 12. klases skolēni ar saņemtajiem diplomiem — Sabīne Gailīte, Jānis Pārums, Elīna Fjodorova. Tālāk seko VVĢ skolnieces Jana Goida, Rūta Ozoliņa, Linda Zīle un skolotāja Anita Lutere. Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
6. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri