Podoloģija ieved eļļās un aromātos

- 10.Jūlijs, 2019
Pilsētās un novados
Laikrakstā

«Tas, ko esmu sapratusi, – ar litra mērglāzi nespēšu pieražot visiem Latvijas veikaliem,» stāsta dabīgās kosmētikas radītāja DACE BĒRZIŅA.

Viņa pēc ilggadējas pieredzes skaistumkopšanā nolēma iegūt medicīnisko izglītību, lai kļūtu par podoloģi un strādātu ar cukura diabēta pacientiem. Meklējot ko skaistu un dvēseli barojošu, Dace sāka interesēties par dabīgajām lietām un aro­mātiem, līdz saprata, kā to integrēt savā podoloģijas kabinetā, radot dabīgās kosmētikas zīmolu Dabas pieskāriens. Gandrīz pirms mēneša, 15. jūnijā, uzņēmumus nosvinēja jau viena gada pastāvēšanu Limbažos.

Kļuva par podiatri

Dace deviņus gadus nodarbojās ar skaistumkopšanas pakalpojumu sniegšanu – manikīru un pedikīru – salonos Limbažos, kur darbā viņa izmantoja citu ražotāju radītos produktus. Pēc ilggadējā darba savā profesijā viņai nāca apziņa, ka jāiegūst medicīniskā izglītība, lai savus pakalpojumus varētu sniegt kā podiatre. «Es iestājos ārsta palīgos Rīgā. Biju domājusi, ka ir jābūt medicīnas izglītībai, un tad varēšu iziet vajadzīgos kursus un strādāt par podiatri. Bet izrādās, kā es uzzināju pēc gada, kad biju pabeigusi mācības ārsta palīgos, man pateica, ka Stradiņu koledžā podiatriju var studēt «pa taisno», ka vairs nav tādu kursu mediķiem,» atceras Dace, minot, ka tā sācies viens no grūtākajiem posmiem viņas dzīvē, jo katru rītu bija jāceļas piecos, lai dotos uz klātienes studijām Jūrmalā Latvijas Universitātes P. Stradiņa medicīnas koledžā, kas tika absolvēta 2013. gadā.

Radās vieta, kur realizēt

Vīra vecāki mantojumā Dacei ar ģimeni bija atstājuši lauku mājas, ko nebija spēka un jaudas atjaunot, un īpašums tika pārdots, tā vietā ģimene iegādājās dzīvokli Limbažos, jo saviem bērniem viņi vēlējās atstāt to, ko paši bija saņēmuši. Pirmā bija vieta, kur realizēt ražošanu, un tikai pēc gada radās dabīgā kosmētika Dabas pieskāriens. Ļoti stingras ir prasības par kosmētikas radīšanu, tāpēc ražošanas telpām ir jābūt atsevišķi nodalītām, lai viss būtu tīrs un bez baktērijām, tāpēc Dace to nevar veikt mājās. Virtuve aprīkota ar ērti kopjamām virsmām.

Darbs ar diabēta pacientiem

«Pateicoties «Latvijas Podologu biedrībai» un Limbažu slimnīcas vadībai, mani uzreiz pieņēma darbā. Mediķim sākotnēji ir jāpraktizē, bet biedrība man uzticējās un ar savu parakstu apliecināja, ka es uzreiz varu strādāt ar diabēta pacientiem, jo slimnīcā nebija vajadzīgā speciālista. Tagad jau sešus gadus strādāju par podoloģi ar cukura diabēta slimniekiem. Tas ir mans pamata darbs, pēdiņas un nadziņi viņiem ir problemātiski, tur  vajadzīga mana palīdzība,» stāsta Dace.

Komentāri
Pievienot komentāru