22. Maijs, 2019
Vārda dienu svin: Emīlija

Pļaušanas serviss jau informē

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Jau vairākas lopbarības gatavošanas sezonas pēc kārtas LLKC radītais «Pļaušanas serviss» nodrošina lauksaimniekus visā Latvijā ar aktuālāko informāciju par zāles lopbarības kvalitātes pārmaiņām un labāko lopbarības sagatavošanas laiku reģionos. Sākoties pļaušanas sezonai, mājaslapā www.llkc.lv katru nedēļu tiek publicētas jaunākās ziņas. Tā tas notiek arī pašlaik, un paraugus analīzēm ņems līdz jūnija vidum.

Pļaušanas serviss jau informē

Ko liecina 21. maija informācija

LLKC Lopkopības nodaļas vadītāja SILVIJA DREIJERE uz «Liesmas» jautājumu, kā praktiski notiek «Pļaušanas servisa» darbība, atbildēja: «Zāles paraugus reizi nedēļā noņem Kurzemē — Saldus apkaimē, Zemgalē — Aizkraukles pusē, Vidzemē — Cēsu lauku teritorijā un Latgalē — Krāslavas pusē. Līdz šim Vidzemē paraugus analīzēm ņēma Beverīnas novadā, bet šogad, kā jau minēju, Cēsīs.

Pirmdienās uz laboratoriju Jelgavā no katra reģiona nogādā stiebrzāļu, sarkanā āboliņa un lucernas paraugus, kuros nosaka sausnas, kopproteīna un kokšķiedras daudzumu.

Par aktuālāko Vidzemē? Redzot jūsu puses laukus, zāles ražība salīdzinājumā ar citiem reģioniem pašlaik tur nav tā lielākā, bet tā ir bijis arī citugad. Pēc pagājušās nedēļas lietus, kas nevienmērīgi, tomēr vairāk vai mazāk pārstaigāja Latviju, silts un saulains laiks joprojām saglabājas. Tauriņzieži strauji audzē masu, stiebrzāles ir tuvu vārpošanai. Latvijā kopumā ir jābūt gataviem skābbarības gatavošanas sezonas sākšanai šonedēļ.

ZAĻĀ PĻAVĀ. Tajā šovasar vismaz reizi nedēļā pēc paraugiem nākas brist LLKC Cēsu biroja lopkopības konsultantei Andrai Seredinai. Martas Martinsones-Kašas foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
23. Maijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 

Partneri