26. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Rūsiņš, Sandris, Alīna

Plastmasa ar vidi nedraudzējas

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Plastmasa ar vidi nedraudzējas

Bieži šausmināmies par laika apstākļiem, par ziemas neatkāpšanos un sniegu maijā. Rodas jautājums — kāpēc ir radušās pārmaiņas dabā? Atbilde esam mēs paši, jo cilvēka saimnieciskās darbības, piemēram, mežu izciršanas, akmeņogļu un naftas produktu sadedzināšanas, transporta, rezultātā ir mainījies klimats.

Tomēr cilvēki nav bezspēcīgi un ietekmi uz vidi var mazināt, un viens no veidiem ir šķirot  atkritumus. Ir jābūt patiesai motivācijai, lai ieviestu jaunus ieradumus un izglītotu ģimeni, ka mēs tagad darīsim citādi. Pati esmu sākusi un cietusi sakāvi, šķirojot atkritumus, tomēr atsākusi, jo apzinos savu atbildību par pasauli. Nākas atrast vietu vēl divām atkritumu kastēm papīram, metālam un stiklam, lai mazinātu poligonos kopējo apglabājamo atkritumu daudzumu. Iepakojums var turpināt savu dzīves ciklu jaunā veidolā, ja tīrs ir nonācis otrreizējās pārstrādes konteinerā. Kā vēsta www.atkritumi.lv, sašķirojot 1 kg plastmasas atkritumu, mēs varam samazināt  klimata pārmaiņas veicinošās gāzes CO2 izmešus par aptuveni 1,5 kg.

Der atcerēties, ka plastmasas iepakojumam ir jābūt tīram un tas jāsaplacina, lai neaizņem daudz vietas.  Un, kad uznāk slinkums izskalot savu kolas pudeli, atceries, ka tu dabai uzliec 80 gadu slogu, kamēr tā sadalīsies. Plastmasa tiek plaši izmantota, jo ir samērā lēta, bet ne visu var pārstrādāt, piemēram, jogurta, krējuma vai margarīna trauciņus, plastmasas rotaļlietas, saimniecības preces un sadzīves priekšmetus.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
10. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Šķirotājs

Neņemos strīdēties par globālās sasilšanas būtību. Zināms taču, ka arī ir zinātniski pamatoti, atšķirīgi viedokļi par tās iemesliem. Bet tā būtu tēma citam rakstam. Šodienas pasaulē visam pāri ir bizness, jeb visu nosaka nauda. Tostarp arī saistībā ar globālo sasilšanu. Es arī godprātīgi šķiroju atkritumus. Apmēram reizi mēnesī sakrāto plastmasu, stiklu, nolietoto elektroniku aizvedu un nododu ekolaukumā. Tātad iedodu, nerēķinoties ar šķirošanas, aizvešnas izdevumiem, pilnīgi par velti izšķirotu materiālu pārstrādes biznesmeņiem. Tad arī var saprast, kāpēc pie mums nevar ieviest plastmasas, stikla pudeļu un skārda bundžu depozīta sistēmu. Būtu vienkārši godīgi, ja patērētājs par to savākšanu un nodošanu saņemtu kādu naudiņu. Kaut kā nāk prātā latviešu sakāmvārds par to mūzikas pasūtīšanu.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri