23. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Magda, Magone, Mērija

Pirmsskolēns — zinošs un laimīgs

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Sarunu festivālā LAMPA visas dienas garumā Swedbank izglītības skatuvē norisinājās diskusijas. Viena no tām bija veltīta tematam «Pirmsskolēns — zinošs un laimīgs», kurā ekspertes pārrunāja projektu Skola2030 un jaunās mācību metodes, kas izzina emociju lomu bērnudārzā.

Pirmsskolēns — zinošs un laimīgs

Kā zināms, Izglītības un zinātnes ministrija ir ierosinājusi pārmaiņas izglītības pieejā Latvijā. Šāda mācību pieeja skolēniem attīstīs vajadzīgās prasmes dzīvei 21. gadsimtā. Pirmo reizi mācību saturs tiek pārskatīts kopumā, vienotā sistēmā un pēctecīgi visos izglītības posmos, sākot no pusotra gada vecuma pirmsskolā un beidzot ar 12.klasi.

100 pirmsskolas izglītības iestādes un skolas no 67 pašvaldībām iesaistījās aprobācijas procesā. Šo pilotskolu galvenais uzdevums ir savā praksē pārbaudīt, kā izdodas realizēt dažādus mācību pieejas maiņas un jaunā mācību satura ieviešanas aspektus — skolas darba organizāciju, pedagogu savstarpējo sadarbību, mācīšanas un atbalsta pasākumu plānošanu un īstenošanu.

Diskusijā par emociju lomu pirmsskolā ar klātesošajiem dalījās trīs ekspertes, kas iesaistījušās Skola2030 projekta izstrādes un aprobācijas procesā: Arita Lauka, pirmsskolas pedagogu profesionālās pilnveides vecākā eksperte; Liene Rolande, direktora vietniece un izglītības iestādes metodiķe Garkalnes pirmsskolā, profesionālās pilnveides eksperte; Solvita Lazdiņa, Rīgas pilsētas sākumskolas direktore, mācību satura un pedagogu profesionālās pilnveides vecākā eksperte. Jaunais mācību saturs pirmsskolas vecumā paredz, ka pedagogam jāpievērš īpaša uzmanība bērna emocionālajai pasaulei, tā mācot bērnu apzināties savas izjūtas. Lai veicinātu diskusiju, auditorijā tika demonstrēti dažādi video, kuros pirmsskolas skolotāja Linda Muižniece dalījās ar pieredzi darbā ar jauno mācību saturu.

BĒRNI mācās un savas prasmes apgūst caur aktīvu darbošanos, kur līdzdarbojas gan pedagogi izglītības iestādē, gan vecāki mājās. Jura Rosa foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
11. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri