19. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Verners, Muntis

Pirms simt gadiem Latvijā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Pirms simt gadiem Latvijā

Šā gada 18. novembrī Latvija pievienosies Eiropas valstīm – simtgadniecēm. Pirms simt gadiem Latvijas politiķi spēja vienoties un proklamēt neatkarīgu, demokrātisku valsti, kurā ietilpa visi vēsturiski etnogrāfiskie novadi, to skaitā Latgale, kura ilgstoši bija atradusies Vitebskas guberņā.

Izvēli par labu neatkarīgai valstij sekmēja notikumi Krievijā. Pēc lielinieku apvērsuma un diktatūras izveidošanās kļuva skaidrs, ka lozungs «Brīva Latvija brīvā Krievijā» vairs nav aktuāls. Pilsonisko latviešu politiķu izpratne par demokrātiju pārāk atšķīrās no Ļeņina un viņa līdzgaitnieku uzskatiem.

Svētku sajūta mūsu sirdīs un prātos jārada pašiem. To nevar radīt ar rīkojumu vai regulu palīdzību. Turklāt valsts dzimšanas diena ir reize, lai kaut uz brīdi pārstātu gausties un pukoties par ikdienas grūtībām. Par grūtībām, kurās dažreiz esam vainojami paši. Salīdzināšanai – nedaudz par to, kā bija pirms simt gadiem.

18. novembrī Latvijas Tautas padome pasludināja neatkarīgas valsts izveidošanu. Izveidoja pagaidu valdību, kuru vadīja Kārlis Ulmanis. Viņa valdības veicamo darbu sarakstu nevar salīdzināt ar tagadējās valdības veidošanas grūtībām. Jo toreiz valsts bija jāizveido no jauna.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
15. Novembris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri