21. Aprīlis, 2018
Vārda dienu svin: Marģers, Anastasija

Pirmie desmit — entuziastu uzvara

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Pirmie desmit — entuziastu uzvara

Nu jau droši var teikt: Latvijas bērnu un jauniešu teātru lielākās daļas entuziasms desmit gadus godam ir noturējis festivāla «...un es iešu un iešu!» tradīciju. Lai arī turpmākajos gados visiem ir tikpat daudz spēka, un būs labi! Jo viss tiešām ir katra dvēseles un atbildības attieksme pret savu profesiju un saviem audzēkņiem, ko īstenībā varam apbalvot tikai ar pozitīvi vērtējošo paldies.

Domāju, ka festivāla dienas kolēģiem — tā saucu visus, kas strādā pie bērnu un jauniešu izrādēm, — bija laba skola, vispirms profesionālās sarunās ar režisoriem, žūriju, arī ieklausoties lietuviešu kolēģa stāstā, uzzinot, ka Lietuvā strādā ar drusciņ citādām metodēm, ko jau esam pamanījuši pēc Klaipēdas jauno aktieru kursa ienākšanas Liepājas teātrī. Katrā ziņā šīs tikšanās  savā ziņā atgādināja, ka ir ko pārdomāt, jo vienmēr ir iespējas augt un kļūt vēl interesantākiem un labākiem. Festivāla žūrijā strādāju jau astoto gadu un neslēpšu — man bija diezgan liels izbrīns, ka dažos režisoriskajos risinājumos parādījās tāds arhaisms, no kāda  sen laiks atbrīvoties, agresivitāte, spēka paņēmieni, ir stilizācijas problēmas, skan dziesmas bez garšas. Tā daļēji ir mana atbilde tiem, kas vēršas Izglītības satura centrā un lūdz rīkot kursus, seminārus, bet — tik daudzas festivāla izrādes bija labākās meistarklases, kurās mācīties kā pedagogiem, tā režisoriem.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
28. Aprīlis, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

Valmierietis

Man ļoti gribētos uzzināt, kāda ir Jurkas kundzes izglītība teātra mākslas jomā... Jo lai tik gudri spriestu par viņasprāt dažādām negatīvām ievirzēm režisoriskajos risinājumos, tad, kā izglītības, tā arī praktiskās pieredzes ziņā nu noteikti vajadzētu būt vismaz pāris pakāpienus augstāk par vērtējamiem!!!

To taču nevajag!

Kāda vēl tur profilējošā izglitiba!? Latvijā galvenais ir uzdrikstēties gribēt vadīt. Un ne jau tikai Rīgas pašvaldības uzņēmumos tādu vadītāju un pusvadītāju kā sunim blusu.

Kažiņš

Ar savu kolektīvu reiz bijām Mazsalacā uz amatierteātru skati, kur žūriju kūrēja šī dāma... vairāk nebrauksim, jo kopā ar šo "profesionālo" vērtējumu bija pārāk jūtama personīgā attieksme un vēl lietas, kas bija gana nebaudāmas. Man jau vispār šķiet šādas skates pilnīgi liekas, jo amatierteātru kolektīvi ārpus sava darba brīvajā laikā iestudē lugas, kuras rāda gan savā pagastā gan vēl citiem, kuri aicina, un nevienam nav nekāda nozīme, kādas raudzes diplomu skatē kolektīvs guvis.

Pievienot jaunu komentāru

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai piedalīsieties šī gada "Lielajā talkā"?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri