Pirmais solis — Fišera zīmē

19.Maijs, 2017

Otrdien Valmiera/ORDO spēra pirmo soli Olybet LBL čempionāta bronzas medaļu virzienā, cīņā vispirms pašiem ar sevi tikai otrajā puslaikā pārlaužot līdz tam viesiem labvēlīgo mača ritējumu un saspringtā spēles galotnē izcīnot uzvaru, kas sērijā dod 1:0 valmieriešu labā.

Valmiera/ORDOBarons kvartāls 69:63 (10:16, 11:17, 25:17, 23:13)

Par pirmo puslaiku daiļrunīgi skaitļi — savā laukumā gūts 21 punkts 20 minūtēs, no tiem 9 savācis ar patiešām lielu atbildības sajūtu spēlējošais Fišers, kurš ievadā panāk 5:0. Pārējos pieminēt negribas, tā vien izskatās, ka pārējie mājinieku basketbolisti laukumā gandrīz vai sacenšas, kurš mazāk uzbruks grozam... Viesiem ļoti agresīvi un rezultatīvi (puslaikā 11 punkti) spēlē leitis Jogela, ar viņa segšanu 1:1 valmierieši galā netiek.

Pirmās minūtes otrajā puslaikā sākas cerīgi, pēc Kārļa un Laksas trejačiem  29:37, taču jau trešās ceturtdaļas viducī viesu atslēgas cilvēks Zonne pirmoreiz panāk baronu lielāko pārsvaru — plus 15 pie 50:35. Tikai tad labā nozīmē valmieriešos beidzot mostas zvērs, un Jonāts (4) kopā ar Pitu (7) veic izrāvienu 11:0, kas 30 minūtes ļauj pabeigt cerīgi — vairs tikai 46:50.

Ceturtais mača nogrieznis sākas ar neierasti tālu Laksas trejaci (49:50), un 32. minūtē ar jaudu spēlējošais Jonāts jau izvirza vadībā mājiniekus — 53:52. Grūti nākas, taču Ervīns aizsardzībā beidzot, otrdien pirmais no viņa sedzējiem, tiek galā arī ar Jogelu, savukārt Laksa un divreiz Bērziņš trāpa 3 trejačus pēc kārtas, panākot jau 8 punktu pārsvaru — 64:56. Atlikušajās 153 spēles sekundēs beidzot atmostas arī rīdzinieku amerikānis Larsons, gūstot 8 punktus pēc kārtas, taču tas vairs nespēj apdraudēt mājinieku uzvaru — jau 50 sekundes pirms beigu svilpes Bērziņš gūst pēdējo grozu spēlē — uzvara ar 69:63 un 1:0 sērijā līdz trim panākumiem!

Punktus mūsējiem guva: Bērziņš 14+3RP (ef. koef. +12), Fišers 13+15AB+3BM+4 kļūdas (+23), Pits 13+4AB+5RP+5 kļūdas (+10), Jonāts 11+5AB+1BM (+15), Laksa 9 (+8), Kārlis 5 (+3), Kaufmanis 2+6AB+4RP+2PB (+11), Gabrāns 2+4RP (+3). Viesiem rezultatīvākie: Jogela 22+3AB+3RP+3PB+1BM (+27), Larsons 11+4AB+3RP+1BM (+6), Rozītis 10+9AB+2PB+4 kļūdas (+10). Pārējā komandu statistika: divpunkti 39%:44%, trīspunkti 50%:15%, sodi 83%:83%, AB 38:34, RP 20:12, PB 5:7, BM 5:2, kļūdas 16:11, komandu ef. koef. summas 85:66.

Otrā bronzas sērijas spēle bija vakar Rīgā, trešā, iespējams, pēdējā — rīt Valmierā. Par bronzu un uzvaru!

GARO VĪRU DUETS. Otrdienas spēlē valmieriešu šīs sezonas izskaņas centrs (no kreisās) Dors Fišers izrādījās krietni vien pārāks — amerikānim plusā 3 punkti, 6 AB un 3 bloki — par pagājušās sezonas mūsu garāko vīru — cēsnieku Dāvi Rozīti, kurš šosezon laimes meklējumos jau pabijis Liepājā, bet tagad aizstāv Barona kvartāla krāsas. Edgara Vaivada foto