Pirmais panākums Baltijas līgā

1.Decembris, 2017

Trešdien Valmieras/ORDO basketbolisti ceturtajā šīs sezonas Triobet BBL čempionāta B grupas cīņā visai pārliecinoši apspēlēja igauņu intervienību Kalev/TLU, izcīnot pirmo panākumu turnīrā.

Valmiera/ORDO – Kalev/TLU 94:82 (24:17, 20:15, 24:24, 26:26)

Ciemiņiem trīs pieredzējuši mazie Sāge, Tamms (abiem pa 32 gadiem) un Paiste (28 gadi), kā arī trīs leģionāri, Liepājā uzspēlējušo serbu Dželetoviču (2,05 m) un ventiņu sastāvā redzēto kamerūnieti Fallu (2,17 m) ieskaitot. Mājiniekiem joprojām garajā galā iztrūkums (Adiņam traumēto kāju vakar Rīgā operēja profesors Viļums), tāpēc jāiztiek ar ierobežotiem resursiem cīņās zem groziem. Aizsteidzoties notikumiem priekšā — tieši trešdien Valmierā mūsu Vidzemes Eifelis Iļjins (2,16 m) uzstādīja šīs sezonas BBL rekordu, izcīnot 20 bumbas!

Viesi mačā nav vadībā ne reizi! Trāpīgi uzbrukumā mūsējiem strādā Elksnis, Hāzners un Iļjins, viesiem pa reizei uzspīd Falls, aktīvs ir Sāge. Pirmo ceturtdaļu ar sarežģītu metienu un tam pievienotu sodiņu noslēdz Kaufmanis — 24:17.

Otrajā ceturtdaļā ražīgākais mājiniekiem Kauča, savas iespējas izmanto arī Iļjins, pa grozam pievieno Jansons (trejacis) un Miška. Iniciatīva joprojām valmieriešiem, un puslaiku ar trejaci pabeidz Elksnis — 44:32.

Pārtraukumā viesi izsprieduši spēlēt agresīvāk, groza tuvumā labs ir Dželetovičs, un trešās ceturtdaļas vidū, kad Miškam 3. piezīme, serbs ar 2/2 samazina mājinieku pārsvaru līdz 49:42. Uz to valmierieši atbild ar 8:0 izrāvienu (Hāzners 3, Elksnis 2+3), panākot 15 punktu pārsvaru — 57:42.

Viesi nepadodas, taču Vīksnes ātrais uzbrukums un kārtējais Hāznera trejacis ļauj arī pēc 30 minūtēm saglabāt 12 punktu pārsvaru — 68:56.

Ceturtās ceturtdaļas startā atkal sparīgi cīnās viesi, Dželetovičam samazinot mūsējo pārsvaru līdz divu trejaču tiesai — 70:64. Trejacis Iļjinam, tad Miškam, un jau atkal 10 punktu vadība mājiniekiem — 76:66. Tūlīt valmieriešu septiņpadsmitgadīgais spēka uzbrucējs iet malā ar 5 piezīmēm — būs vēl grūtāk cīņā par bumbām atlikušajās gandrīz 6 minūtēs... Dželetovičs vēlreiz panāk tikai plus 6 mūsējiem — 76:70, liekot Kristapam Valteram saukt savējos uz apspriedi. Nekā nebūs, estipoisi! Kad grozā Kaučas trejacis, ir 84:74, bet jāspēlē vēl gandrīz 4 minūtes. Kad tālmetienu trāpa Sāge, atkal tikai plus 6 mūsējiem — 84:78. Tūlīt 5. piezīme Paistem, bet jāspēlē vēl minūte ar astīti... Iļjinam 2/2, uz tablo 86:78, taču ciemiņi vēl nedomā padoties. Tiesa, pārāk liela ir gribēšana... Sāge tēlo, ka traucēts trīspunktu metienā, Falls nostaigā. Mājiniekiem apspriede, viņi ir gatavi ātrajiem sodiem no viesu puses, taču nogurums ievieš savas korekcijas. Atlikušajās pamatlaika gandrīz 50 sekundēs mūsējiem punkti nāk tikai no soda līnijas — Hāzners 5/6, Elksnis 0/2, Kaufmanis 1 no 2, bet mačam punktu liek Vīksne ar diviem precīziem sodiņiem pēc Osbija nesportiskās piezīmes — 94:82!

Punktus mājiniekiem guva: Kaufmanis 21+6AB+3RP+4 kļūdas (ef. koef.+19), Iļjins 19+20AB+3RP+3BM (+33), Hāzners 19+5AB (+17), Elksnis 17+3AB+9RP+3 kļūdas (+17), Miška 9+4RP+1BM (+14), Jansons 5 (+4), Vīksne 4 (+6). Viesiem rezultatīvākie: Tamms 20+4AB (+18), Dželetovičs 17+4AB+3RP (+13), Falls 13+16AB+3RP+2PB (+25). Pārējā komandu statistika: divpunkti 51%:52%, trīspunkti 39%:17%, sodi 75%:85%, AB 42:42, RP 22:21, PB 2:8, BM 4:1, kļūdas 10:9, komandu ef. koef. summas 110:99.

Atgādināšu, ka BBL turnīrs mūsējiem šosezon tāds izmēģinājumu poligons vien, taču par uzvaru — pirmo šosezon Baltijas līgā — tāpēc nav mazāks prieks. Jau nākamajā trešdienā mūsējiem (1-3) Valmierā cīņa ar vienu no B grupas līderiem Pasvāles Pieno Žvaigždes (4-0), kur starp trim leģionāriem arī Latvijas izlases rezervists un valmieriešiem allaž neparocīgais Ausējs. Par Valmieru!

SNAIPERIS. Eduardam Hāzneram 28. decembrī paliks tikai 20 gadi, tomēr viņš jau šobrīd ir galvenais Valmieras komandas pieredzējušo vīru palīgs punktu gūšanā. Trešdien Eduardam 29 minūtēs grozā 4 no 8 trejačiem un 5 no 6 sodiņiem. Foto no BK Valmiera arhīva