Pirmais aplis noslēgts ar zaudējumu Jelgavā

- 15.Maijs, 2018

Noslēdzies SynotTip Virslīgas turnīra pirmais aplis. Tā izskaņā VALMIERA GLASS VIA futbolisti izbraukumā tikās ar FK Jelgava un cieta vēl vienu sagrāvi ar 1:5 (0:3).

Spēlē Jelgavā valmieriešu treneris Gatis Ērglis pirmo reizi pamatsastāvā šajā sezonā laukumā sūtīja uzbrūkošo pussargu Konstantīnu Fjodorovu, aizsardzības centrā atgriezās Elmārs Sietinsons.

Sākoties spēlei, bija redzami abu pretinieku nodomi — uzbrukt, spēlējot skatītājiem tīkamu futbolu. Tāpat bija redzams, ka to darīt kvalitatīvi abiem traucēs arī Zemgales Olimpiskā centra futbola stadiona nelīdzenais laukums.

Pirmie vārti šajā duelī tika gūti jau 10. minūtē, kad no aptuveni 22 metriem labs tālsitiens padevās Vladislavam Kozlovam — bumbai vēl netālu no vārtiem atlecot pret zemi, glābējs nebija arī Kaspars Ribaks — 0:1. Turpinājumā gan Kaspars vairākkārt dzēsa ugunsgrēkus, tiesa, pie otrajiem jelgavnieku vārtiem 27. minūtē viņš noteikti varēja nospēlēt labāk. To var teikt arī par laukuma spēlētājiem, kuriem pēdējās spēlēs īpaši grūti klājas, aizsargājoties pie standartsituāciju izspēlēm, — trešie vārti Jelgavas krievu leģionāra Ņikitas Koļajeva izpildījumā tika gūti tieši no stūra sitiena izspēles.

Otrā puslaika pirmajā pusē laukumā iniciatīvu pārņēma jau viesi, vismaz 20 minūtes liekot laukuma saimniekiem nopūlēties, spēlējot no aizsardzības. Ērgļa padotie par šādu uzcītību tika arī atalgoti, kad 57. minūtē no brīvsitiena punkta nedaudz ārpus soda laukuma precīzi bumbu kreisajā stūrī raidīja Mārcis Ērglis — 1:3. Divas minūtes vēlāk pēc lieliskas Mārča piespēles vēl vienu reizi bumbu vārtos raidīja Valts Jaunzems, diemžēl pēc līnijtiesneša prāta Valts bija atradies aizmugurē. Valmierieši turpināja uzvarēt divcīņās, alkstot atgūt vēl vienus vārtus. Par nelaimi, tas viņiem tā arī neizdevās — 73. minūtē pretuzbrukumā Kurtišs no tuvas distances savas komandas labā guva ceturtos vārtus, tā noslāpējot līdz tam pamatotās valmieriešu cerības. Pašā spēles izskaņā ar iegrieztu supersitienu Ribaku vārtos pārspēja arī jelgavnieku kapteinis Alans Siņeļņikovs — 1:5.

Gatis Ērglis: «Iespējams, šajā spēlē izvēlējāmies nepareizu taktiku. Pirmajā puslaikā arī nepatika, ka nesavācām otrās bumbas. Otro puslaiku uzsākām labi, iesitām vārtus, bija redzams, ka cenšamies, līdz viņi iesita ceturtos, un tad jau aizgāja atklātais futbols —  skatītājiem, žurnālistiem, domāju, bija interesanta spēle. Beidzoties pirmajam aplim, mani visvairāk manā komandā uztrauc aizsardzība — katru spēli tā mainās, meklējam variantus — jauni puikas, gribētu, lai vismaz viens atrastos, kas to aizsardzību komandētu. Vienvārdsakot, trūkst pieredzējušu aizsargu, it sevišķi centra. Šī vairs nav 1. līga, kur reizēm laukumā varēja iziet uz vienas kājas un laist muļķi — šeit, ja nav meistarības, ir jākapā no pirmās līdz 90. minūtei. Atklātam futbolam, sevišķi izbraukumā, mēs vēl neesam gatavi.»

Raviļs Sabitovs, FK Jelgava galvenais treneris: «Iepriekšējā mačā ar Mettu mums vēl neizdevās, bet šajā ļoti centāmies un iepriecinājām savus līdzjutējus. Spējām parādīt labu futbolu, neskatoties arī uz nelīdzeno laukumu. Otrajā puslaikā izgājām laukumā, it kā spēle jau būtu beigusies. Bija tādi mirkļi, kad pretinieki pārņēma iniciatīvu, — zaudētie vārti mūs atkal pamodināja. Līdzīgi kā valmieriešiem, arī mums pirmajā riņķī bija savas problēmas — nebija nevienas spēles, kad laukumā izgājām spēcīgākajā sastāvā, to ļoti jūtam, pat ja no sastāva izkrīt tikai divi pamatsastāva spēlētāji.»

Jau šotrešdien pl. 19 otrā apļa pirmajā kārtā valmierieši savā laukumā (Vidzemes Olimpiskajā centrā — arī nākamā šosvētdien pl. 17 pret Liepāju šeit pat) tiksies ar ventspilniekiem.

FK Jelgava — VALMIERA GLASS VIA 5:1 (3:0)

Vārti: Kozlovs 10’, Koļajevs 27’, 42’, Kurtišs 73’, Siņeļņikovs 90’+2’ — Ērglis 58’

Brīdinājumi: Siņeļņikovs 85’ — Savaļnieks 85’

Sastāvi: Krūmiņš (v), Grigaravičs, Lazdiņš, Olberķis, Rjotaro, Rafaļskis, Siņeļņikovs (k), Staļģis (90’ Krušatins), Kozlovs, El Hadži (80’ Minkevičs), Koļajevs (65’ Kurtišs) — Ribaks (v), Sietinsons (30’ Belevči), Bankavs, Cipe, Miķelsons, V. Jaunzems (69’ Kalniņš), Pallo, Ērglis (k), A. Jaunzems, K. Fjodorovs (54’ Lūsiņš), Savaļnieks.

Spēles tiesnesis: Vitālijs Spasjoņņikovs

VALMIERIEŠU AHILEJA PAPĒDIS līgas pēdējās spēlēs bijušas standartsituācijas pie saviem vārtiem — arī spēlē pret Jelgavu pa šo sāpīgo vietu pretinieki sita, daudz nedomājot. Raita Supes foto