21. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Eleonora, Ariadne

Pilsdrupu estrādē būs skatāma teātra izrāde „Dullais barons Bunduls”

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Trešdien, 24.jūlijā, plkst.19.00 Valmieras pilsdrupu estrādē būs skatāma Kauguru pagasta amatierteātra „Vīzija” izrāde „Dullais barons Bunduls”, kas uzvesta pēc Voldemāra Sauleskalna lugas motīviem. Izrādes režisore – Iveta Kreišmane.

Pilsdrupu estrādē būs skatāma teātra izrāde „Dullais barons Bunduls”

Voldemārs Sauleskalns lugas titros veicis piebildi – spēle pēc Zeiboltu Jēkaba stāsta motīviem. Zeiboltu Jēkabs savulaik strādājis par skolotāju vairākās Ziemeļvidzemes skolās, bet gadsimtu mijā dzīvojis un strādājis divu kilometru attālumā no Valmieras – Vaidavas ūdensdzirnavās. Tēlus saviem darbiem viņš noskatījis tepat Vidzemē. Uz barona Bunduļa prototipu pretendē pat divi apkārtnes muižnieki – barons Ceikels, kurš līdz 1903.gadam bija Mēru muižas īpašnieks, gluži tāpat kā Bunduls bija precējies trīs reizes, un visas viņa sievas bijušas māsas, kā arī Vecbilskas muižas īpašnieks fon Lilienfelds.

Luga ir kā anekdošu apkopojums par apkārtnes muižnieku aplamībām, kuras apvienotas vienā tēlā – Gustavā fon Bundul. Lugas darbība norisinās Auriķu muižā.

Tā kā pasākums notiek brīvdabas estrādē, kur vietu skaits ir ierobežots, apmeklētāji drošības labad ir aicināti ņemt līdzi segas, uz kurām apsēsties. Lietus gadījumā izrāde notiks Valmieras Kultūras centrā.

Ieeja bez maksas!

Biju uz pirmizrādi Mūrmuižā -

Biju uz pirmizrādi Mūrmuižā - ļoti labs un jautrs gabals jau pats par sevi, un priekš amatierteātra arī aktieru spēle laba...jo īpaši paša galvenā varoņa atveidotājs -nu Ugunsjanka - ko Tu tik nepieproti?

Arī es šo to esmu redzējis.

Pati par sevi darbošanās jebkurā jomā un arī velme spēlēt teātri ir ļoti apsveicama. Esmu redzējis daudzus amatierteātrus , kuru sniegums ir pat ļoti atzīstams . To diemžēl nevar teikt par Kauguru amatierteātri "Vīzija". Velme ķerties pie gariem gabaliem ar ļoti vāju aktieru sniegumu padara šī teātra sniegumu brīžiem par nebaudāmu un ar ilgošanos gaidot un reizēm arī nesagaidot šī priekšnesuma beigas. Iesaku šim teātrītim pagaidām ņemt kaut ko vieglāku un īsāku lai aktieriem nebūtu vairāku stundu garumā neattaisnoti jāmokās ar tekstu atcerēšanos, tos neizprotot un pašiem ar ilgošanos gaidot beigas.

Nu es iepriekšējā komentētāja

Nu es iepriekšējā komentētāja vietā atturētos tēlot visu zinošo un varošo, jo skatot to skatītāju daudzumu, aplausus un ziedus, tad tas lai paliek vien Jūsu personiskais viedoklis. Katram kolektīvam un izrādei ir savi skatītāji, un ja nav tas Jūsu gaumē, tad varbūt nevajag iet un garlaikoties, lieki šķiežot savu laiku un piesārņojot apkārtni ar savu negatīvismu!? Šie cilvēki ārpus sava darba laika to dara jau pirmāmkārtām sev par prieku, un ja kādam tas simpatizē un iet skatīties, tad jauki. Mani vispār interesē tieši amatierteātru izrādes, un tās noskatos gandrīz vai visas, kas Valmierā vai tās apkārtnē tiek rādītas - ļoti jauki - lai veicas!

Kauguru amatierteātris sastāv

Kauguru amatierteātris sastāv no fantastiskiem cilvēkiem! Ne katrs cilvēks var iziet uz skatuves un iejusties cita cilvēka tēlā. Varu teikt, ka šī izrāde bija ļoti skaista. Novēlu "Vīzijai" neapstāties, jo ir cilvēki, kas vēlas katru gadu skatīties Ivetas Kreišmanes režisētās izrādes. Prieks redzēt, ka ir cilvēki, kas vēlas iepriecināt citus. Ar prieku varu teikt, lai izdodas.

Arī es šo to esmu redzējis.

Es gan sevi nesauktu par visu varošo , jo lai kāptu uz skatuves tik tiešām ir vajadzīga zināma uzņēmība. Es pilnībā atbalstu šādu darbošanos , tikai katram ir jāapzinās savas varēšanas spējas. Tāpēc arī ieteicu Kauguru teātra grupai pagaidām tomēr pameklēt īsākus un vienkāršākus uzvedumus , skečus . Ja absolūti amatieri - mūziķi , kas nepazīst notis, sāktu spēlēt simfoniju vai kaut vai" Vīnes meža stāstus" būtu taču briesmīgi , vai ne ? Ir jāizaug līdz garām lugām un jāatrod sevi . Katram savs darbiņš darāms. Bet Kauguru teātrim pagaidām novēlu izaugsmi un nezaudēt darbotiesprieku!

Nu nevarēšu gan īsti

Nu nevarēšu gan īsti piekrist, jo kas tad ir amatieris? Tas ir cilvēks, kas ar kaut ko nodarbojas par brīvu sava prieka dēļ - viņš nav profesionālis - kuram gan ir jāapzinās savas spējas un varēšana. Jūs salīdzinājāt ar mūziķi, kas neprot notis - nu lai viņš spēlē ko vēlas, jo kamēr tas patīk viņam, un to labprāt klausās arī citi, tad kur ir problēma? Kas attiecas uz amatierteātru repertuāru, tad tur pārsvarā jau arī ir vieglais žanrs - pārsvarā komediāli 2 - 3 cēlienu gabaliņi vidēji ap 1.5 stundu garumā. Nu jā..pievienošos laba vēlējumiem, un izteikšu atzinību visiem tiem aktieriem, dejotājiem, dziedātājiem, kas to dara bez maksas, bet ar prieku, ko dāvā apkārtējiem.

izrāde

Skrastiņu Jānis tiešām iznesa visu izrādi... esmu lasījusi Zeibolta stāstu un tur Gusto attēlots kā kalsns, vārgulīgs vīrelis ar X kājelēm - nodomāju, nu gan - augumā raženais Jānis un barons Bunduls, bet sākoties izrādei J.Skrastiņa darbošanās pilnībā ļāva noticēt viņa atveidotajam tēlam...
Novēlu veiksmi visam Kauguru amatierteātrim!!!

Dana

PIevienojos iepriekšējam komentāram. Arī man tieši patīk amatierteātri, jo tā ir tāda, kā nepieradinātā māksla. Viņa nav perfekta un ar to interesanta, jo to veido nevis profesionāļi, bet vienkārši cilvēki no dažādiem sabiedrības slāņiem. Man tiešām patika izrāde kopumā, bet galvenais tēls bija kaut kas īpaš. Jāni - varbūt ugunsgrēkus var arī dzēst kāds cits, un jāpadomā par profesijas maiņu?

Un ko paši?

Labdien! Tiem, kam liekas Kauguriešu sniegums vājš, ir visas iespējas doties uz Valmieras teātri un protams arī uz Galvaspilsētu, bet mēs, vietējie, gan varētu vairāk novērtēt doto iespēju apmeklēt šos brīvdabas pasākumus. Labprāt dotos gan uz Valmieras teātri, gan uz Galvaspilsētas teātriem, bet naudiņas ir tik cik viņas ir... Un Kaugurieši bija un ir ļoti jauki. Paldies Ivetai. Novēlu visam kolektīvam priecāties par to, ka Jums runā aiz muguras - tātad Jūs esat priekšā, bet kūtrajiem Valmieriešiem novēlu - ja nevar dabūt to, ko gribas, tad sāciet gribēt to, ko var dabūt!!!

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri