22. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Rigonda, Adrians, Ārija

Piešķir garšu savam dzērienam!

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Karstā laikā par šķidruma uzņemšanu piedomājam vairāk, dodoties atpūsties, izvēlamies gardu dzērienu, ar ko veldzēties. Dažiem problēma ir dzert vienkārši ūdeni, jo šķiet, ka tas ir bezgaršīgs. KRISTIĀNS RUTKOVSKIS vienkāršu ideju pārvērtis biznesa plānā un nodibinājis SIA «Taste Ice» (tulk. izgaršo ledu), kas piešķir dzērieniem jaunas garšas. Jaunais uzņēmums ražo ledu no citronu un dzērveņu sulas.

Piešķir garšu savam dzērienam!

«Ideja par produktu radās pavisam vienkārši,» min pats Taste Ice īpašnieks. Kādu gadu Kristiāns Rutkovskis mājas saldējis citronu sulu, ko pievienojis ikrīta un vakara ūdens glāzei vai kokteilim ballītēs, tāpēc bijis tikai loģiski šādu ideju, kas ir samērā vienkārša, bet inovatīva, piedāvāt arī citiem testēšanai. Pašlaik uzņēmums saņem atbalstu no Vidzemes biznesa inkubatora un pastāv vien 3 mēnešus. Pagaidām produkta nav veikalu plauktos, bet uzņēmuma īpašnieks cer, ka tas notiks pavisam drīz.

Sasaldētais ūdens ar sulu ir lielisks papildinājums ikvienam dzērienam. «Tas ļoti atvieglo dzīvi lietotājam, jo nav jāgriež citrons un jāsmērē trauki. Tas piedod garšu un atdzesē dzērienu,» dalās Taste Ice īpašnieks. Ledum ar citrona garšu izmantota no īsta citrona izspiesta sula un nedaudz ūdens, kas palīdz labāk sasalt, un tādējādi garša nav pārāk koncentrēta. Tāpat Kristiāns Rutkovskis uzsver, ka ir padomāts par produkta ērtu lietošanu — iepakojums veidots dizainiski pievilcīgs ar zip-lock aizdari, lai to būtu viegli atvērt un aizvērt pēc lietošanas.

Saldējot ūdens zaudē negatīvās īpašības, savukārt augļu sula saglabā visas labās vielas un tai raksturīgo garšu! «Ļoti liela daļa cilvēku Eiropā dzer citronūdeni, jo tas ir garšīgs un dod vajadzīgos vitamīnus. Taste Ice produkts ir tāds pats, tikai sasaldētā konsistencē,» skaidro uzņēmuma īpašnieks. Šobrīd pieejamas divas garšas: citronu un dzērveņu, bet to klāstu plānots ar laiku papildināt. Tāpat ar šo ledu var aizstāt ķīmiskos dzērienus gan bērniem, gan pieaugušajiem, vienkārši to pievienojot ūdenim.

«Daudziem liekas, ka tas ir vasaras produkts, jo ledus atdzesē. Bet to var izmantot arī ziemā, liekot klāt ūdenim no rīta vai vakarā vai pievienojot tumšajos vakaros kokteiļos, pie tējas — tas izkūst, un nav jāmet laukā citrona mizas. Viss ģeniālais ir vienkāršs. Šis ir produkts, ko daudzi varēja izdomāt,» tā Kristiāns Rutkovskis par Taste Ice radīto produktu, iedrošinot arī citus jaunos uzņēmējus nebaidīties un īstenot idejas, lai saprastu, vai tās darbosies vai ne.

RĀDA CITIEM. Idejas autors Kristiāns Rutkovskis radīto produktu prezentē Pasaules latviešu ekonomikas un inovāciju forumā Valmierā. Foto no personiskā arhīva

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Jūlijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri