Pieredzes krāšana ar simtnieku uz tablo

23.Janvāris, 2018

Sestdienas Olybet LBL čempionāta mačā pret šosezon, iespējams, labāko no latviešiem nokomplektēto līgas komandu valmieriešiem daudz variantu nebija. Arī tāpēc, ka šosezon tieši Valmierā BK Ogre piedzīvojusi vienu no retajiem zaudējumiem...

Valmiera/ORDO – BK Ogre 80:101 (29:27, 14:28, 19:29, 18:17)

Mājinieku rindās nebija Jansona, toties viesi lika pretī visu savu duci, no kura pieci basketbolisti — Vītols, Sirsniņš, Dārgais, Pozņaks un Mizis — savulaik bijuši valmieriešu formās.

Runājot tenisa terminoloģijā, šī mača rezultātu izšķīra uz mazākas pieredzes un ierobežotas līdzvērtīgu spēlētāju rotācijas rēķina valmieriešu pieļautās tā sauktās nepiespiestās kļūdas, lielākoties nevietā un nelaikā izdarītas piespēles — lēni planierīši, kurus pretinieks savāca un nekavējoties realizēja punktos. Tajā pašā laikā uzteicamas ir vairākas spēles epizodes, kurās mājinieki ar piespēlēm — īstām konfektēm (piemēram, divreiz Miška) izvirzīja partnerus ideālās metiena pozīcijās.

Mājinieki, pateicoties perfektai Hāznera precizitātei (3/3!) no perimetra, turēja līdzi Ogres pieredzējušo snaiperu armādai visu pirmo ceturtdaļu, ko ar savu firmas trejaci noslēdza Kaufmanis — 29:27.

Līdzīga spēle turpinājās arī otrajā ceturksnī, kuru labāk iesāka viesi. 13. minūtē spēle galā (kājas trauma) bija Miškam, taču vēl 14. minūtē Gersons ar trejaci samazināja viesu pārsvaru līdz minimumam — 37:38. Tad ogrēnieši ar Pozņaka, Vītola, brāļu Antropu un Niedras pūlēm veica izrāvienu 14:4, panākot jau 52:41, un puslaiks pēc Bērziņa un Vīksnes metieniem, kad grozā bija trāpīts arī Ginta Antropa tālmetiens, noslēdzās ar 12 punktu deficītu mājiniekiem — 43:55. Daudzos uzbrukumos valmieriešus pievīla pašu kļūdas...

Pēc lielā pārtraukuma ar Hāznera un Vīksnes trejačiem, kā arī kārtējo Iļjina grozu vēl izdevās pievilkt līdz 7 punktiem (51:58), taču tad teicami uzbrukumā spēlējošais Pozņaks un Gints Antrops (8+2) veica izrāvienu 10:0, kas tad nu arī izbeidza turpmāko mača intrigu — 68:51. Trešās ceturtdaļas beigās pēc sava otrā precīzā trejača mačā Kaufmanis vispirms dabūja kafiju minūtes pārtraukumā no galvenā trenera Kristapa Valtera par kļūdām laukumā, bet pēc tam no Valmieras domes priekšsēža Ričarda Gailuma saņēma īpašu kreklu — apliecinājumu, ka Kauča valmieriešu labā savas LBL karjeras laikā guvis apaļus 3000 punktus! Tūlīt pēc tam gan 30 minūšu rēķinu uz tablo ar trejaci uzlika Sīpoliņš — 84:62 viesu labā.

Ceturtajā ceturtdaļā mājinieki nocīnījās sparīgi, taču no simtnieka uz tablo izvairīties neizdevās. Savu pirmo pieskaršanos bumbai ar drošu trejaci apliecināja Zadvornijs, bet uz Pozņaka grozu ar vēl vienu tālmetienu atbildēja Vīksne — 80:101.

Punktus valmieriešiem guva: Iļjins 20+10AB+3RP+4 kļūdas (ef. koef.+17), Hāzners 17 (+12), Vīksne 14+4AB (+12), Kaufmanis 12+4AB+5RP+3 kļūdas (+14), Gersons 7+4AB (+7), Zadvornijs 3 (+3), Hudins 3 (+1), Elksnis 2+6AB+7RP+4 kļūdas (+10), Bērziņš 2+4RP+5 kļūdas (+1). Viesiem rezultatīvākie: Pozņaks 25+3AB (+24), Vītols 19+5RP (+23), Gints Antrops 14+3AB+1BM (+14). Pārējā komandu statistika: divpunkti 50%:57%, trīspunkti 50%:39%, sodi 56%:81%, AB 35:32, RP 23:22, PB 3:15, BM 1:3, kļūdas 23:9, komandu ef. koef. summas 82:125.

Turnīra tabulā tas mūsējiem (3-14, uzvaras 17,6%) bija 14. zaudējums, taču tikai par diviem mazāk ir LU studentiem (3-12, 20,0%), kurus vēl joprojām iespējams noķert. Arī jēkabpilieši (5-11, 31,3%) un liepājnieki (5-8, 38,5%), kuri atrodas play off zonā, nekur pārāk tālu nav aizbēguši, tāpat valmieriešiem pagaidām pozitīva bilance (1-0) pret latviešu - igauņu projektu Valka/Valga (2-7, 22,2%). Bažas rada mūsu komandas īsais soliņš, uz kura šobrīd tīri fiziski trūkst ne tikai pieredzējušu basketbolistu (joprojām tādi tikai trīs), bet arī prasmīgu padsmitnieku, tāpēc katra rotācijas spēlētāja iziešana no ierindas kaut uz vienu maču ir ļoti būtiska pozitīva rezultāta sasniegšanai. Jau šovakar mūsējiem otrā savstarpējā spēle Triobet BBL turnīra B grupā ar Kazahstānas Barsy. Labs treniņš pirms LBL cīņām, kurā tomēr nebūtu par skādi uzvarēt, tāpēc — par Valmieru!