Pieraksts virslīgā ar uzvaru!

2.Oktobris, 2018

Sestdien VOC ar jaunās Valmieras vīru basketbola virslīgas komandas Valmiera Glass/Vidzemes Augstskola (turpmāk VG/ViA) un interprojekta Valka/Valga dueli arī Vidzemes galvaspilsētā tika atklāts jaunās OlyBET Latvijas – Igaunijas basketbola līgas čempionāts. Liels prieks, ka saspringtā spēlē kupla līdzjutēju pulka, ieskaitot Valmieras un Valkas mērus, klātbūtnē pirmo uzvaru svinēja mājinieki.

LĪDERU DUELIS. Kauča pret viesu leģionāru Kingu. Kaut arī amerikānis guva 21 punktu, tomēr bija spiests laukumu pamest ar 5 piezīmēm tieši izšķirošajās spēles minūtēs, savukārt Jānis, kura rēķinā 20 punkti, tieši pēdējā minūtē guva 5 uzvaru nesošos punktus!

VG/ViA – Valka/Valga 88:84 (21:16, 22:27, 24:20, 21:21)

Salīdzinot ar pērno gadu, ciemiņu sastāvs krietni pamainījies, komplektācija pat labāka – galvenā trenera latvieša Armanda Misus vadībā pie igauņiem klāt trīs latvieši un divi amerikāņi. Mūsējiem pats labākais virknējums no pērnā gada LBL2 komandas plus trīs pieredzējuši Valmieras basketbola audzēkņi Jānis Kaufmanis, Edmunds Elksnis un Māris Ziediņš, šosezon VG/ViA komandas kapteinis.

Jāuzteic mājinieku pārdomātā spēle aizsardzībā un arī prasmīgs uzbrukums, izmantojot savus trumpjus – snaiperus no distances. Par mūsējo rādīto kvalitāti liecina tikai 6 pieļautās kļūdas.

Zīmīgi, ka komandas rēķinu virslīgā atklāja nevis pieredzējušais Elksnis (0/2), bet gan students Reinis Ermansons, ar 2 soda metieniem panākot 2:2. Mājinieki pārņēma vadību un nelielu pārsvaru noturēja līdz pat 19. minūtei, kad 3 punktu deficītu divreiz ar trejačiem likvidēja Kaufmanis. Puslaiks līdzsvarā – 43:43.