26. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Inguna, Inguns, Ausma, Ausmis

Pieminam pulkvedi Oskaru Kalpaku

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Desmito reizi Latvijas skolēni tika aicināti piedalīties Daugavas Vanagu Centrālās valdes (DV CV) un pulkveža Oskara Kalpaka piemiņas fonda rīkotajā literāro darbu konkursā, kas veltīts pirmā Latvijas armijas komandiera atcerei. Konkursa «Oskara Kalpaka pārnākšana — solis nemirstībā» mērķis ir ļaut skolēniem radoši izpausties, izmantojot plašās zināšanas par valsts vēsturi un pirmo bruņoto spēku komandieri O. Kalpaku,  veicināt skolēnu patriotiskās jūtas pret savu zemi, pilsētu, pagastu.

Pieminam pulkvedi Oskaru Kalpaku

Šogad žūrija vērtēja 89 darbus. 6. — 8. klašu skolēniem bija jāuzraksta pasaka, bet 9. — 12. klašu skolēniem — teika. 27 dalībnieki kopā ar saviem skolotājiem pulcējās Kara muzejā, lai saņemtu novērtējumu. Žūrijas komisijas sastāvā bija: L. Dreimane (IZM projekta «Skola 2030» eksperte, Olaines 1. vidusskolas vēstures, politikas un tiesību zinību skolotāja), I. Druviete (LU prorektore, filoloģijas profesore), S. Kaugere (DV CV mājaslapas redaktore), A. M. Mežmalis (atvaļinātais flotiles admirālis), A. Staklis (DV Latvijā biedrs), A. Štolcere (O. Kalpaka Rīgas tautas daiļamatu pamatskolas direktore), M. Stirāns (O. Kalpaka piemiņas fonda valdes loceklis), J. Visockis (izdevniecības «Jumava» valdes priekšsēdētājs, O. Kalpaka piemiņas fonda valdes loceklis), S. Dreimane (filoloģe, uzņēmēja).

Pasākumu emocionāli vadīja Dina Bitēna, savukārt dziesmas no atmodas laika izpildīja Ieva Akuratere. Pasākumā piedalījās Eiropas Parlamenta (EP) deputāti Inese Vaidere un Artis Pabriks, DV CV bijušais priekšsēdis Arvīds Mežmalis un jaunievēlētais Gunārs Spodris. Dāvanas tika saņemtas arī no EP deputāta Krišjāņa Kariņa.

Seši skolēni no vecākās grupas galvenajā balvā saņēma braucienu uz Eiropas Parlamentu Briselē no deputātiem A. Pabrika un K. Kariņa. Viņu vidū Rencēnu pamatskola 9. klases skolniece Marija Kruglauža, kas piedalījās jau otro reizi.  Jaunākās grupas dalībnieces rencēnietes Evelīnas Balodes pasaka tika nolasīta pasākumā. Tā atspoguļoja meitenes izjūtas par noderību Latvijai un pārdzīvojumu, divas reizes piedaloties 18. novembra militārajā parādē Rīgā kā jaunsardzes pārstāvei. Evelīnai un vēl citiem dalībniekiem balvā tikšanās ar EP deputāti, profesori Inesi Vaideri viņas darba vietā Rīgā. Vecākās grupas darbu fragmentu lasījumi klātesošos aizrāva ar skolēnu izdomas bagātību teikās. Īpaša balva Evelīnai — jaunākā izdotā grāmata «Pulkvedis Oskars Kalpaks». Un vēl jo lielāks prieks, ka to veidojis rencēnietis Kārlis Dambītis.

EVELĪNA BALODE un MARIJA KRUGLAUŽA ar konkursā iegūtajiem apbalvojumiem. Ineses Birzkopes foto

 

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
18. Aprīlis, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri