18. Septembris, 2019
Vārda dienu svin: Liesma, Elita, Alita

Pieaug tūristu skaits no Ziemeļvalstīm

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

No 17. līdz 20. janvārim Gaujas Nacionālā parka tūrisma biedrība kopā ar Rīgas Tūrisma attīstības biroju «Live Rīga» un Jūrmalas pilsētas pašvaldību piedalījās starptautiskajā tūrisma izstādē Somijā «Matka Nordic Travel Fair 2019», kas ir lielākais notikums Ziemeļvalstu tūrismā.

Pieaug tūristu skaits no Ziemeļvalstīm

Parādās augoša tendence, ka aizvien biežāk varam novērot tuvāku un tālāku viesu klātesamību dažādos pasākumos un piedāvāto tūrisma pakalpojumu izmantošanu Gaujas Nacionālajā parkā un tā ziemeļu vārtos – Valmierā. Somi jau savos ceļojumos ir izpētījuši tuvējo Igauniju, tāpēc meklē iespējas kaut ko aplūkot tālākās vietās, piemēram, Latvijā.

Pēc Valmieras Tūrisma informācijas centra (TIC) 2018. gada statistikas datiem var redzēt, ka somi ir 4. vietā pēc viesošanās biežuma tuvējā apkārtnē. Arī izstādes apmeklētāji pēc Latvijas ainavām fotogrāfijās atpazina jau apmeklētās vietas. Tāpat pieaugušo tendenci apliecina arī Centrālās statistikas pārvaldes dati, ka somu tūristu skaits Latvijā pakāpeniski pieaug.

Tāpēc dalībai izstādē galvenais mērķis bija veicināt Gaujas Nacionālā parka tūrisma piedāvājuma atpazīstamību, popularizējot zīmolu «Enter Gauja», kā arī skaidrot daudzveidīgās atpūtas iespējas tūrisma galamērķī. Lai mazinātu augstās dalības izmaksas, stends bija veidots sadarbībā ar Rīgu un Jūrmalu. Tas arī ļāva izstādē veiksmīgāk piesaistīt apmeklētājus, iedrošināt tūristus izvēlēties bagātīgākas ceļojumu programmas un ieplānot atpūtai Latvijā ilgāku laika posmu.

CEĻOTĀJI NO SOMIJAS aizvien vairāk par savu galamērķi izvēlas Latviju tās bagātīgo ainavu dēļ, ko daži arī atpazina stendā izvietotajās fotogrāfijās, minēja Valmieras TIC pārstāve Zane Krūmiņa (attēlā). Publicitātes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
24. Janvāris, 2019

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 
 

Partneri