24. Marts, 2019
Vārda dienu svin: Kazimirs, Izidors

Pie izlaiduma sliekšņa jeb kas notiks tālāk

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vidzemes Augstskolā vēl turpinās kvalifikācija, bakalaura un maģistra darbu aizstāvēšanas laiks, taču tie, kas jau tikuši pāri vienam no svarīgākajiem dzīves posmiem, gatavojas izlaidumam. Bet kas sekos pēc tam? Atbildes meklējām pie studentiem, kurus var saukt par svaigiem Vidzemes Augstskolas absolventiem, un viņi bija gatavi padalīties ar saviem nākotnes plāniem un atziņām par to, ko galu galā Vidzemes Augstskola šo vairāku gadu garumā ir viņiem sniegusi.

Pie izlaiduma sliekšņa jeb kas notiks tālāk

IEVA MOROZA, studiju programmas «Tūristu gids — ceļojumu un pasākumu organizators» studente

Ko tev sniedza ViA?

Šobrīd, atskatoties uz Vidzemes Augstskolā pavadītajiem četriem gadiem, esmu pateicīga, ka tie bija arī grūti, jo šķiet, ka caur grūtībām iegūtais ir visvērtīgākais. Neņemot vērā zināšanas, ko ieguvu, es ļoti novērtēju arī citas prasmes, ko ViA iemācīja, piemēram, sevis motivēšanu, atbildību, laika plānošanu, kritisko domāšanu, lietišķo komunikāciju un uzstāšanās prasmes, kas, manuprāt, ir vērtīgi katram.

Kas sekos tālāk?

Viens no maniem mērķiem, rakstot bakalaura darbu, bija mēģināt ar tā palīdzību izveidot nākotnes iespējamo plānu, ar kuru nodarboties pēc studijām. Šajā brīdī, kad bakalaurs ir aizstāvēts, jāsāk šī plāna īstenošana. Bakalaura darbs bija par divām man aktuālām tēmām — tūrisma nozari, kuru studēju, un tekstila ražošanas nozari, kurā darbojos ar savu zīmolu Deered. Pēc studijām vēlējos izmantot abas šīs nozares, tāpēc bakalaura darba rezultātā tapa īpaša dizaina gultas veļas produkti viesu namiem un citām naktsmītnēm. Te varu pateikties ViA, kurā ir iespējama individuāla pieeja un kontakts ar pasniedzēju, un paldies pasniedzējam Andrim Kleperam par zināšanām un padomiem bakalaura darbā un divos gada projektos.

LĪNA RUDZONE, studiju programmas «Mediju studijas un žurnālistika» studente

Ko tev sniedza ViA?

Īsi — ViA deva iespēju izdzīvot un piepildīt lielāko sapni, kas sākās 1. kursā un turpinās tagad, un turpināsies, es domāju un ceru — vienmēr (smejas). Tas ir stāsts par darbu radio, kas ir mans šī brīža lielākais prieks. Uzsākot studijas ViA, nebija skaidrs, ko sagaidīt no studijām, no skolas, kā tas viss būs! Tagad, esot pie izlaiduma sliekšņa, manī ir daudz atziņu, piedzīvojumu, iespaidu un smaidu. ViA deva vērtīgas, tiešām vērtīgas zināšanas. Pārdomāta, secīgi plānota, interesanta un aizraujoša studiju programma un studiju vide. Ikviens no studiju kursiem ir bijis vērtīgs, no katra ir kāds ieguvums, ko esmu paņēmusi, un tas nāks līdzi vienmēr. Ieguvu ne vien akadēmiskās zināšanas, bet daudz praktisku vērtību.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
13. Jūnijs, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 

Partneri