16. Oktobris, 2018
Vārda dienu svin: Daiga, Dinija

Pētījums no attāluma nesaskan ar reālo situāciju

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Pētījums no attāluma nesaskan ar reālo situāciju

Tam, ka izglītībā ir nepieciešamas pārmaiņas, piekrīt kā izglītības darbinieki, tā sabiedrība. Skolās ir tikai viena vēlme — lai tas nenotiktu rīt ap pusdienlaiku, bet lēmums tiktu pieņemts, rūpīgi izdiskutējot, un tiktu piedāvāta laikus sagatavota jaunajam mācību saturam atbilstoša materiālā bāze. Pašlaik grūti spriest, vai tuvējo Saeimas vēlēšanu tuvums vai nozares ministrijas smagnējā darbība ir tās, kas nozares ministru gandrīz vai katru nedēļu mudina nākt klajā ar jauniem paziņojumiem.

Tā nepatīkamu, lai neteiktu vairāk, noskaņojumu daudzās skolās radīja IZM karšu izdevniecības Jāņa sēta pasūtītā pētījuma «Optimālā vispārējās izglītības iestāžu tīkla modeļa izveide Latvijā» prezentācija. Pētnieki tajā norādījuši, ka pēc sasniegtā sekmju līmeņa centralizētajos eksāmenos (CE)  būtu apsverama iespēja reorganizēt Valmieras 2. vidusskolu (obligātā CE indekss 30,5%) un Valmieras 5. vidusskolu (35,8%). Lai arī CE indekss sasniedzis 63,9%, pētnieku ieteikums skāris arī Mazsalacas vidusskolu, arī Naukšēnu vidusskolu. Lineāri mērot un īsti nepārzinot dzīvi laukos, no Rīgas skatoties, sanāk, ka 45 km attālums līdz Valmieras skolai katru dienu mazsalaciešiem tāds sīkums vien būtu...

Apspriežot pētījumu uz vietām un labi pārzinot reālo situāciju, pašvaldību vadītāji norāda: izskanējušie priekšlikumi jābalsta uz rūpīgas analīzes rezultātu un visu ieinteresēto pušu vienotu rīcību!

Tāpēc jau sanācis, ka formālais Rīgas un reālais Valmieras skats tomēr atšķiras.

ANDREJS GLUHOVS (attēlā), Valmieras 2. vidusskolas direktors:

«Runāšu tikai par savu skolu, jo, manuprāt, nav korekti publiski salīdzināt vienu skolu ar otru. Toties jau uzreiz varu iebilst: pētījumā tiek izmantoti dati no Valsts izglītības satura centra (VISC) publicētās informācijas, kurā vidusskolām ar vairākām struktūrvienībām tika sapludināti centralizēto eksāmenu rezultāti vienā «katlā». Tai skaitā mūsu skolas mazākumtautību dienas plūsmai pievienoti struktūrvienības — vakara (maiņu) vidusskolas un tās teritoriālo klašu Valmiermuižā sasniegtie rezultāti. Uzskatu, ja ir runa par dienas skolu centralizēto eksāmenu rezultātu salīdzināšanu, tad salīdzinājumam nav korekti izmantot vakara (maiņu) vidusskolas CE rezultātus. Tomēr gribētu atsaukties kaut vai uz daudz pieminētajiem matemātikas eksāmena rezultātiem, kuros Valmieras 2. vidusskolas vidējais rezultāts ir 54,9%, bet valstī — 40,7%. Arī angļu valodā esam virs valsts vidējā rezultātu līmeņa. Tas nozīmē, ka tagad pētījuma secinājumi varētu būt pavisam citādi!

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
8. Novembris, 2017

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai esat apmierināts ar 13. Saeimas vēlēšanu rezultātiem?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri