24. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Nameda, Visvaldis, Ritvaldis

Pētījums: katrs otrais krīzes ietekmē mēdz izgatavot sadzīves priekšmetus

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Vairāk nekā puse jeb 59% Latvijas iedzīvotāju krīzes ietekmē ir izgatavojuši kādu lietu, ko citkārt nopirktu veikalā, atklāj digitālās televīzijas Viasat dokumentālo kanālu veiktais pētījums. To apliecina arī iesniegtie darbi konkursā „Ideju daudzināšana”, ko organizē digitālās televīzijas Viasat dokumentālie kanāli sadarbībā ar Latvijas Amatniecības kameru (LAK) un Latvijas Izgudrotāju biedrību (LIB).

Darba autors: Juris Abramenko, dušas kabīne vasaras mājai
Darba autors: Juris Abramenko, dušas kabīne vasaras mājai

„Jau šobrīd esam saņēmuši ap divdesmit radošām idejām, sākot no egles – trauku žāvētāja un beidzot ar slieku kasti, kas pārtikas atkritumus pārvērš kompostā. Atgādināšu, ka šie cilvēki nav profesionāli izgudrotāji vai amatnieki, bet gan cilvēki, kuriem patīk realizēt savas idejas un es ticu, ka Latvijā tādu nav maz,” ir pārliecināts Viasat vadītājs Baltijas valstīs Raivo Rosts.

Viasat dokumentālo kanālu pētījums parādīja, ka 46% aptaujāto iedvesmu ierīču vai priekšmetu radīšanā smeļas, skatoties dažādus specializētus TV raidījumus.

Konkursa „Ideju daudzināšana” piedalīties aicināti cilvēki, kuri ir izdomājuši un savām rokām izgatavojuši kādu unikālu mājsaimniecības ierīci vai priekšmetu, to skaitā – piešķīruši kādai vecai lietai „jaunu dzīvi”.

Lai piedalītos konkursā ir jāiesūta fotogrāfija un apraksts izveidotajā konkursa lapā portālā draugiem.lv/ideju.daudzinasana, vai arī – jāatsūta tā uz epastu – info@viasat.lv. Konkursā var pieteikt gan savus, gan savu draugu un radinieku darbus, norādot darba autora vārdu, uzvārdu un telefona numuru. Visas atsūtītās fotogrāfijas tiks ievietotas konkursa lapas portālā draugiem.lv galerijā.

Dalību konkursā var pieteikt no 9. līdz 30.janvārim. 31.janvārī tiks noteikti divi konkursa uzvarētāji: vienu balvu iegūs tas izgudrojums, kurš konkursa laikā būs saņēmis visvairāk atzīmes „Man patīk” konkursa lapā portālā draugiem.lv un vienu konkursa uzvarētāju noteiks žūrija, kuras sastāvā ir Viasat pārstāvji, Latvijas Amatniecības kamera un Latvijas izgudrotāju biedrība. Arī darbu pieteicēji piedalīsies loterijā, ar iespēju laimēt vērtīgas balvas.

Viasat pētījums tika veikts, interneta vidē aptaujājot 519 respondentus vecumā no 20 līdz 70 gadiem.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri