23. Aprīlis, 2019
Vārda dienu svin: Jurģis, Juris, Georgs

Pērkot vietējos produktus, atbalstām savējos

Reģistrēties, lai varētu balsot
 
Pērkot vietējos produktus, atbalstām savējos

Nesen «Liesmā» jau rakstījām par šo, ieilgušā sausuma dēļ tik aktuālo tēmu, kā labo piemēru minot Zviedriju,  kur pārtikas veikalu ķēde ICA nākusi klajā ar paziņojumu: « Dārgie pircēji! Ņemot vērā pašreizējos klimatiskos apstākļus Zviedrijā, mēs izvēlamies pilnībā apturēt gaļas iepirkumus ārvalstīs. Mēs visi kopā varam palīdzēt atbalstīt mūsu lauksaimniekus».

Kā ar to Latvijā? Apzinoties, ka pie mums tirdzniecībā dominējošās lielveikalu ķēdes pieder citu valstu uzņēmējiem, maz ticams, ka visdrīzākajā laikā sagaidāmi līdzīgi paziņojumi vai rīcība, tādēļ atliek vien cerēt uz pircēju godaprātu un patriotismu, iespējami vairāk iegādājot paš-māju produkciju. To, ka vietējie produkti kopumā joprojām ir salīdzinoši populāri, apliecina arī nesen Zemkopības ministrijas mājas lapā rīkotā aptauja ar jautājumu: «Vai, pērkot svaigus augļus un dārzeņus, pievēršat uzmanību produkcijas izcelsmes valstij?»

4% aptaujas dalībnieku saka jā, jo pērkot tikai Latvijā augušo vai ražoto produkciju,  jā teikuši arī tie 62 % aptaujāto, kuri uzsver, ka, izvēloties sava pārtikas groza saturu, pārsvarā cenšas tajā salikt  vietējos produktus, kurus uzskata par kvalitatīvākiem nekā importa prece.

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
9. Augusts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Vai plānojat piedalīties Eiropas Parlamenta vēlēšanās?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
 
 
 
 
 

Partneri