Pelnīts zaudējums divu uzvaru mačā

19.Decembris, 2017

Žēl, bet svētdien ļoti principiālā Olybet LBL čempionāta spēlē pret liepājniekiem Valmiera/ORDO ne tuvu neizmantoja savas iespējas. Zaudējums jo sāpīgāks tāpēc, ka uzvaras gadījumā valmierieši ne tikai revanšētos par šosezon mača galotnē piedzīvoto neveiksmi Liepājā, bet arī paceltos uzreiz uz piekto pozīciju turnīra tabulā.

Valmiera/ORDOBetsafe/Liepāja 75:84 (17:13, 20:14, 21:21, 17:26)

Mājinieku sastāvā bija papildinājums — no VEF skolas līdz sezonas beigām dabūtais centra spēlētājs Maksims Hudins (19 gadi, 210 cm), kurš gan savā pirmajā spēlē valmieriešu komandā vēl laukumā netika.

Mūsējie sāka braši ar 7:0 (Miška 2, Iļjins 2, Elksnis 3) un... apstājās. Jau otrajā minūtē nopietnu traumu guva ciemiņu vienīgais centra spēlētājs Bendžamins, ļaujot maksimāli derīgi zem liepājnieku groza uzbrukumā visā atlikušajā spēles laikā izmantot pret ciemiņu skaliņiem jaudīgo Iļjinu. Tomēr nekas tamlīdzīgs nenotika, Viktoru partneri ar bumbām groza tiešā tuvumā nebaroja, liekot centram mest no distances... Aizvadot jau otro nopietnas spriedzes spēli četrās dienās, paguruši svētdien izskatījās abi komandas punktu gūšanas līderi, uzbrukumā darbojoties ar diezgan zemu precizitāti (Kaufmanim no spēles 8/18, Iļjinam 5/15). Liepājniekiem ātrāk ceļoja bumba uzbrukumā, viņi arī krietni enerģiskāk cīnījās gan aizsardzībā, gan par bumbām pie pretinieku groza (14:6!), vairāk centās apspēlēt pretinieku uzbrukumā (izcīnītie soda metieni 13:2!).

No 7:0 uz 9:17, jo viesiem (Leimanim 2, Pīterniekam, Bērziņam) 4 trejači pēc kārtas... Pirmā ceturtdaļa bez lielām cerībām — 17:23. Smaga cīņa arī otrajā ceturtdaļā, bet puslaiku ar trejaci pabeidz Miška — neizšķirts 37:37 un pārtraukums, lai mājinieki beidzot sapurinātos.

Kaut kas sāk izdoties. Laba spēle Jansonam, kad viņš, Kaufmanis un Elksnis trāpījuši trejačus, tablo rāda cerīgu 52:46. Tomēr valmieriešu pārāk bezrūpīga spēle aizsardzībā visu pārsvaru palaiž pa vējam, un 30 minūtes ar trejaci pabeidz Ate — atkal neizšķirts 58:58.

Ceturtā ceturtdaļa atkal sākas skumīgi — kļūdas, kļūdas... Mūsējiem minūte, taču tieši pēc tam viesi ar Krastiņa un Bērziņa trejačiem sāk izšķirošu atrāvienu — jau 71:61 liepājniekiem. Pēc Hāznera un 2 Jansona trejačiem vēl izdodas panākt 72:77, taču viesi vairs nedomā uzvaru atdot, un Iļjina trejacis ļauj tikai mūsu centram atkal panākt kārtējo double-double individuālajā statistikā.

Pelnīts zaudējums ar 75:84, kas ar 3 uzvarām un 10 zaudējumiem noliek mūsējos priekšpēdējā vietā turnīra tabulā, bet liepājniekiem (5-6) ļauj nostabilizēties piektajā vietā.

Punktus mājiniekiem guva: Kaufmanis 19+7AB+6RP+2PB (ef. koef. +24), Jansons 15+3AB (+17), Iļjins 11+11AB+4BM (+16), Elksnis 11+5AB+3RP+1BM+3 kļūdas (+13), Vīksne 6 (+4), Hāzners 6 (+4), Miška 5+3RP (+7), Gersons 2 (+2). Viesiem rezultatīvākie: Bērziņš 22+6AB (+20), Lasmanis 17+6AB+5RP+2PB (+21), Leimanis 16+3AB+3RP (+13). Pārējā komandu statistika: divpunkti 44%:51%, trīspunkti 46%:35%, sodi 100%(2/2!??):69%(9/13), AB 32:44, RP 18:24, PB 4:6, BM 6:0, kļūdas 10:7, komandu ef. koef. summas 88:107.

Mūsējiem šogad vēl viena spēle OlyBet LBL čempionātā — 29. decembrī savā laukumā pret VEF Rīga. Ceram uz Vecā gada brīnumu!

PĀRĀK RETI. Valmieriešu centrs Viktors Iļjins (ar bumbu) pagaidām LBL virslīgas čempionāta līderis gan gūto punktu (vidēji 17,4 spēlē), gan izcīnīto bumbu (vidēji 10,3) ziņā, taču svētdien komandas biedri ļoti reti izmantoja Viktora būdas potenciālu groza tiešā tuvumā, liekot augumā garajam centra spēlētājam lielākoties uzbrukt no pustālas distances. Foto no BK Valmiera arhīva