27. Jūnijs, 2019
Vārda dienu svin: Malvīne, Malvis

Pedagogi arodbiedrības sēdē runā par aktuālo

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Aizvadītajā nedēļā Valmieras Gaujas krasta vidusskolas - attīstības centra aktu zālē notika Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrības (LIZDA) Valmieras starpnovadu arodorganizācijas padomes sēde pedagogiem. Sēdēs laikā arodbiedrības priekšsēdētāja Inga Vanaga, juriskonsulte Brigita Fricsone, kā arī Valmieras starpnovadu arodorganizācijas priekšsēdētāja Zinta Irbe runāja par svarīgo nozarē. Viņas uzsvēra arodbiedrības veikumu, kā arī solīja būt klāt visos atbildīgos ministrijas lēmumos, lai beigās no skaistajiem solījumiem, ko priekšvēlēšanu gaisotnē dažādi vīri uzvalkos varētu solīt, kāds arī piepildītos.

Pedagogi arodbiedrības sēdē runā par aktuālo

I. Vanaga klātesošajiem stāstīja, ka, iepazīstoties ar Ministru kabineta likumprojektu «Grozījumi Vispārējās izglītības likumā», rodas virkne jautājumu par plānoto reformu īstenošanu. Tie ir jautājumi, kurus, pēc LIZDA biedru domām, nedrīkst atstāt pavirši noformulētus un līdz niansēm neizrunātus.

Tā, piemēram, viens no problēmjautājumiem, kas izskanēja, skar sešgadniekus un pirmsskolas pedagogu darbu. Pašlaik likumprojekts paredz, ka bērni ar 2019. gada 1. septembri skolas gaitas uzsāks no sešiem gadiem, taču arodbiedrības priekšsēdētāja vairākkārt sēdes laikā uzsvēra, ka joprojām nav pietiekamas informācijas par virkni būtisku jautājumu, kas skar šo reformu. Tāpat nav skaidrs, no kādiem finanšu resursiem tiks nodrošināta pirmsskolas un sākumskolas pedagogu profesionālā pilnveide. Neesot arī apzinātas pedagogiem nepieciešamās profesionālās pilnveides vajadzības. Ne miņas, ne pušplēsta vārda par to, kad un kur tiks nodrošināti kursi pedagogiem, ja pirmsskolas izglītības posmā jaunā satura īstenošana paredzēta no šā gada 1. septembra.

LIZDA priekšsēdētāja Inga Vanaga (centrā) un juriskonsulte Brigita Fricsone (pa labi) savstarpēji saskaņo sēdes tēmas. Monikas Sproģes foto

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
21. Marts, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 

Partneri