23. Februāris, 2019
Vārda dienu svin: Haralds, Almants

Pēc tirdziņa un albuma prezentācijas — pārgājienā

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

Par godu Latvijas simtgadei fonds 1836 veido tūrisma maršrutu apkārt Latvijai, kas ir aptuveni 1836 kilometru garumā pa sauszemes robežu. Stiprinot aizsākto sadarbību, fonds un garškopju kustība Gardu muti 3. februāra vakarā Valmiermuižas alus darītavā aicina uz Enriko Podnieka albuma prezentāciju Ir tādi cilvēki un stāstu atskatu par piedzīvoto 2017. gada pārgājienos un plānoto šajā gadā.

Pēc tirdziņa un albuma prezentācijas — pārgājienā

Tūrisma maršruts kā dāvana Latvijas simtgadē

Tūrisma ceļš Aplido, apceļo, apmīļo Latviju! veidots kā dāvana Latvijai un tās iedzīvotājiem valsts simtgadē. Tūrisma ceļš apkārt Latvijai sadalīts četros simboliskos posmos: Piejūras ceļš — no Nidas līdz Ainažiem, Ziemeļmeitas ceļš — no Ainažiem līdz Mārkalnei, Māras ceļš — no Mārkalnes līdz Demenei un Leišmalīte — no Demenes līdz Nidai.

Turpinot aizsākto tradīciju, fonds 1836 jau trešo gadu aicina ikvienu doties nedēļas nogaļu pārgājienos apkārt Latvijai. 2016. gadā notika 15 pārgājieni Latvijas pierobežā, 2017. gadā paveikti 19 gājieni, savukārt šā gada 4. februārī, nākamajā dienā pēc mūzikas albuma prezentācijas, notiks ap 20 kilometru ziemas gājiens Valkas novadā. Kopā ap Latviju jau noieti 1424 km un vēl bez ziemas gājiena paredzēti 9 gājieni pavasarī, vasarā, kuros aicināts piedalīties ikviens Latvijas dabas mīļotājs.

Projekta noslēgumā, 2018. gada 21. jūnijā, Latvijai tiks dāvināts 1836 km garais ceļš, kas vijas pa Latvijas pierobežu. Lai mirklis būtu īpašs un ļautu šim ceļam iemirdzēties visapkārt Latvijai, arī fonds 1836 vienosies akcijā Izgaismo Latviju ar ugunskuru iedegšanu pa pierobežas līniju, kas tika aizsākta jau 2017. gada vasaras saulgriežos.

Fonda 1836 vadītāja mūzikas albums

«Varētu teikt, ka mūzikas albuma projekts aizsākās 2017. gadā, kad sākām veidot 1836.lv ceļu apkārt Latvijai. Katrā nedēļas nogalē veidojām mazus koncertiņus, kuros iepazinos ar dažādiem Latvijas mūziķiem. Mani uzrunāja Imanta Ziedoņa dzejolis Ir tādi cilvēki. Dziesmas vārdus saņēmu kā dāvanu vienā pasākumā. Līdz tam biju spēlējis ar ģitāru kādas dziesmas draugu saietos, bet ne pats radījis melodiju. Tā nu, aizejot mājās, paņēmu ģitāru un pavisam viegli pierakstīju savas pirmās dziesmas akordus,» jaunatklātā talanta stāstā dalās Enriko. Mūzikas albums tapis kopsadarbībā ar mūziķiem Egonu Kronbergu, Jāni Jubaltu, Jāni Olekšu, Mārtiņu Miļevski, Lauri Valteru, Jāni Strapcānu un Uldi Ziediņu.

Latvijas garšu zelteris sadarbībā ar Gardu muti

Tā kā arī garškopju kustība Gardu muti tur cieņā un iedvesmu smeļ mūsu zemē, kopā tika izlolots zelteris, nodēvējot to projekta vārdā 1836, ar īstenu Latvijas meža garšu — no spilgti sārtām brūklenēm un mūsu zemē izplatītākā, majestātiskā koka — priedes — pumpuriem. Zeltera gatavošanā izmantota Latvijas mežu brūkleņu sula, priežu pumpuru izvilkums, gāzēts ūdens un dažas tējkarotes cukura. Ūdens iegūts no Valmiermuižas dziļurbuma akas, to bagātinot ar burbuļiem, iegūts dzirkstošs zelteris.

Aktīva nedēļas nogale Valmieras pusē

1836 un Gardu muti ciemiņi Valmiermuižā 3. februārī gaidīti jau dienas pirmajā pusē, kad notiks Meteņdienas svinības un tirdziņš Gardu muti, kurā gādāt Latvijas amatnieku un zemnieku sarūpētus labumus, kopā ar folkloras kopu iepazīt latviskās Meteņu tradīcijas, nogaršot 1836 zelteri un klātienē uzzināt vairāk par turpmākajiem pārgājieniem. Savukārt vakarpusē Valmiermuižas alus darītavā kā tuvi, tā tāli ciemiņi aicināti uz jaunā dziesminieka Enriko Podnieka debijas albuma prezentāciju. Svētdien, 4. februārī, pl. 11 aktīvās atpūtas piekritēji kopā ar fonda 1836 komandu varēs doties pārgājienā Valkas novadā posmā no Valkas līdz Cirgaļu skatu tornim.

Vairāk informācijas un pieteikšanās gājieniem:

Karlīna Latsone (28242705)

karlina@1836.lv

www.1836.lv

Datums, kurā numurā raksts publicēts avīzē:
2. Februāris, 2018

Pilno versiju par maksu ir iespējams aplūkot adresē www.news.lv.

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

eLiesma jautā

Kā vērtējat jauno valdību, premjera K.Kariņa vadībā?:

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
 
 
 
 
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
 
 
 

Partneri