21. Jūlijs, 2019
Vārda dienu svin: Meldra, Meldris, Melisa

Pēc dokumentālās filmas “Vienu biļeti, lūdzu!” seansa tikšanās ar režisoru un Ņujorkas teātru leģendu Nikiju Kokrenu (ASV)

Reģistrēties, lai varētu balsot
 

14.martā plkst. 18.30 Valmieras teātra Lielajā zālē tiks demonstrēta Matīsa Kažas dokumentālā filma “Vienu biļeti, lūdzu!”. Pēc filmas seansa plānota tikšanās ar režisoru Matīsu Kažu un filmas galveno varoni, aktīvāko teātra apmeklētāju Nikiju Kokrenu. Biļetes uz kino seansu var iegādāties Valmieras teātra kasē, “Biļešu paradīze” kasēs un www.bilesparadize.lv.

Pēc dokumentālās filmas “Vienu biļeti, lūdzu!” seansa  tikšanās ar režisoru un Ņujorkas teātru leģendu Nikiju Kokrenu (ASV)

Filma stāsta par Nikiju Kokrenu – pasaulē kaislīgāko teātru apmeklētāju. Šī indiešu izcelsmes kundze, kurai ir jau 78 gadu, katru dienu pēdējos 25 gadus noskatās vismaz vienu Ņujorkas teātra izrādi. Tomēr ne visi ir sajūsmā par viņas kaislību – Brodvejas teātru darbiniekiem viņa ir īsts bieds. Pazīstama kā nekārtību cēlāja un blēde, Nikija visiem līdzekļiem cenšas iegūt pēc iespējas vairāk brīvbiļešu, bet, iekļuvusi teātrī, mēģina ieņemt vislabākās vietas un dažkārt teātros ietur pat maltītes. Viņa sevi uzskata par īstenu teātra mākslas mīļotāju, kuras ikdienā materiālām lietām nav nozīmes. Taču kur beidzas aizrautīga kaislība un kur sākas atkarība?

Filmas pasaules pirmizrāde notika 2017. gada 30. janvārī Gēteborgas Starptautiskajā kino festivālā. Festivāla kuratore Maja Kekoniusa to norādījusi kā vienu no piecām kino debijām, kuras obligāti jāredz festivāla ietvaros. Filma uzņemta arī Stokholmas dokumentālo filmu festivāla “Tempo” konkursa programmā “New Doc”, kur tā startēs 2017. gada martā.

Filmas operatori - Aleksandrs Grebņevs, Noass Vaisfogels (Noah Weisfogel), mākslinieki - Toms Kalninskis, Marija Luīze Meļķe, Luīze Lote Nežberte, montāžas režisore - Gunta Ikere, komponists: Mārtiņš Brauns, skaņu režisors - Aleksandrs Vaicahovskis, producenti: Una Celma, Rīds Hannafords (Reid Hannaford), Matīss Kaža, Deivids Šerkers (David Scherker).

Video:

"Liesma" sociālajos tīklos

twitterfacebookfacebook

Ziņu arhīvs

 
 
P O T C P S S
1
 
2
 
3
 
4
 
5
 
6
 
7
 
8
 
9
 
10
 
11
 
12
 
13
 
14
 
15
 
16
 
17
 
18
 
19
 
20
 
21
 
22
 
23
 
24
 
25
 
26
 
27
 
28
 
29
 
30
 
31
 
 
 
 
 

Partneri